У вересні збирають виноград. Оглядають лозу. Пошкоджені пагони обрізують і спалюють. Також слід підготувати ями для плодових дерев. Їх висаджують на початку жовтня.
Якщо навесні робили відводки чорної смородини, порічок, аґрусу, їх можна пересадити на постійне місце. У першій декаді найкраще садити малину. Вирізають і спалюють пагони літніх сортів, що відплодоносили. Для профілактики хвороб можна обприскати кущі 1% бордоською рідиною. На початку вересня заготовляють і висаджують живці білої й червоної порічки, а наприкінці місяця — смородини. Розпушують ґрунт у міжряддях садової суниці. Посадку треба завершити до 20 вересня.
У молодих груш і яблунь прищипують швидкорослі пагони, щоб деревина встигла визріти до морозів. Урожай збирають у дні Плоду.
Підгортають капусту пізніх сортів. Завдяки цьому утворюються додаткові корені, рослина братиме більше поживи з ґрунту.
Копають картоплю. На насіння відкладають кращі плоди й озеленяють їх. Для цього в хорошу погоду розкладають тонким шаром, залишають на 10–12 днів. Збирають коренеплоди в дні Кореня. Тоді морква, буряк, картопля, цибуля добре зберігаються.
Озимину сіють у дні Плоду.
У багаторічників, що відцвіли, зрізують стебла. Пересаджують флокси, астільби, дельфініуми. Садять тюльпани, нарциси, лілії. Півонії підживлюють фосфором і калієм.
Коментарі