У лютому гризуни найголодніші, збігаються з лісу та полів до сіл. У садках об'їдають кору з фруктових дерев.
— Найчастіше їдять молоді стовбури та гілки яблунь і груш, рідше — вишні та сливи, — каже киянка 56-річна Олеся Петрук. Має дачу під Обуховом. Обмотує саджанці старими капроновими колготами.
Гризуни об'їдають кору вертикальною смугою з одного боку дерева. Коли випадає багато снігу, розмножуються під ним.
— На свіжому снігу залишаються сліди мишей, які ведуть до нір у землі. Узимку час труїти гризунів, — каже 74-річна Валентина Петрикова із села Баламутівка на Хмельниччині. Шукає місця, де кубляться миші.
Гризунів відлякують застромлені в нори голови оселедців. Вони смердять. Неприємний гризунам також відвар із гілок туї, ялини.
— Півкілограма хвої заливаю відром кип'ятку. Настоюю і ллю по літрі-дві в нору. Миші тікають.
Олеся Петрук розкладає в сараї з яблуками суміш алебастру та борошна. Нагортає по ложці на шматок картону. Поряд ставить мілку миску з водою.
— Прочитала в інтернеті, що змішувати можна пополам. Приманка розрахована на те, що мишам після неї захочеться пити. У шлунку утвориться розчин, який швидко загусає. Від цього гризуни гинуть. Алебастр також заміняю гіпсом, а борошно — цукром.
У нори мишей заливають окріп. Також можна змішати нафталін із тирсою, посипати сумішшю біля нір. У більші дірки засипають бите скло. Миші гинуть у своїх норах. Щури вилазять здихати назовні.
"Від попелу тікають краще, ніж від кота"
Гризунів відлякує сморід гару. Також наїдаються попелу, коли облизують лапи. Потім до вологих попел липне ще більше. Їдка маса подразнює гризунам рот і шлунок.
— Сиплю дрібний попіл із піддувала в нори попід стіни в коморі. То миші тікають від нього краще, ніж від кота,— каже хмельничанка Валентина Петрикова.
Гризуни покинуть нори в городі, якщо просіяний попіл із груб розсипати по землі.
Коментарі
1