
— Їздила на заробітки в Голландію, працювала в теплицях, — каже 37-річна Олена Павлюк із міста Летичів Хмельницької області. — Там усі бур'яни поливають біопрепаратами. За тиждень вони перетворюються на природне добриво.
— Голландці застосовують препарати в туалетах загального користування, корівниках і свинарниках. Навіть у найбільшу спеку ніде не смердить. Засоби продають розведеними і в порошку. Останні вигідніші, бо їх розводять водою.
Біопрепарат безпечний для бджіл і тварин. Його можна застосовувати в курниках, свинарниках, хлівах із худобою.
— Я купила такий батькам. Тато роками тримав компостну яму й був переконаний, що органічні рештки перегнивають мінімум три-чотири місяці. А це посипав біопрепаратами і все перегнило за тиждень. Біопрепарати можна замовити і в інтернеті, є різних фірм. Одні борються із запахом і відходами, другі потрібні для підживлення й укріплення городини, — говорить Олена.
Засіб містить бактерії, що живляться органічними речовинами. Від цього рослини швидше перегнивають.
— Батько навіть кролятники обробляє. Клітки завжди чисті й сухі, не смердять. Від препарату тварини менше хворіють. Бабусі було важко чистити курник. Доки мала здоров'я, раз у місяць вигрібала послід лопатою. Тепер не може. Раз на півроку приїздили до неї й чистили. Як посипали препарат — завжди чисто й сухо, — додає Олена Павлюк.
Препарати можна використовувати вдома для засмічених труб і чищення надвірних туалетів.
Коментарі