понеділок, 21 грудня 2020 07:25

Клубні яблука рідко хворіють

Автор: DALIVAL.COM
  Яблука Джаз дають червоні округло-­конічні плоди.  Важать по 210 грамів
Яблука Джаз дають червоні округло-­конічні плоди. Важать по 210 грамів

— Посадив клубні сорти яблук. Традиційні не став брати, бо вироджуються. Антонівка і Заяча мордочка вже не такі соковиті, як були років п'ять тому. Чи то посуха впливає, чи бджоли вимирають і запилення не таке як треба, — каже Михайло Сухоруков, 61 рік, із міста Романів Житомирської області. — Саджанці клубних яблук дістав через знайомого з польського розплідника. У нас таких ще не бачив.

Вирощує новозеландський сорт Джаз і австралійський Пінк леді. Дорослі дерева схильні до загущення крони, тому їх щороку обрізує. Із третього року після посадки дають плоди — червоні, округло-конічні. Важать по 210 г. М'якоть біла, хрустка, кисло-солодка. Клубні яблука рідко хворіють. Їх цінують за однаковий смак і розмір.

— Мій фаворит — Джаз. Дають червоні соковиті яблука. Торік їх визнали найкращими в Японії. Навіть створили їхній день — 28 червня. Саме тоді перший контейнер цих яблук прибув у країну.

Господарі садять нові сорти, бо старі втрачають звичний смак. Сортова особливість змінюється через посуху. Температура підвищується з початку травня і тримається стабільно все літо. Через відсутність дощу деревам бракує вологи, не можуть нею наситити плоди, щоб ті налилися.

— Найбільше чув від людей про яблука Слава переможцям. Називають їх найкращим літнім сортом, бо плоди соковиті та солодкі. Але вже останні роки садівники скаржаться, як і на яблука Антонівка. Ті були еталоном для квашення. М'ясисті й солодкі. Але від браку води в ґрунті стали ватні й малосоковиті, — каже доктор сільськогосподарських наук 49-річний Олексій Кирилюк з Інституту садівництва.

На якість фруктів також впливає і тепла зима. Через це виживають шкідники. Дерева потрібно частіше обробляти, від чого плоди втрачають звичний смак.

— Останні роки садівництво переживає не найкращі часи. Ще й господарі не дотримуються технологій, тому й дерева не дають бажаного результату. За тенденціями вирощування яблук відстаємо від Європи на п'ять років. Тільки зараз почули про клубні сорти, а в них вони на піку слави. Тому радив би садівникам йти в ногу з часом і пробувати вирощувати нові види.

Крім клубних сортів, варто взяти й стійкі до парші. Ті відносно нові й дають стабільно добрі врожаї. Вони менше залежать від погоди. Їх легше вирощувати, бо не потребують частих обробок. Такими є Джонаголд і Ред топаз.

Зараз ви читаєте новину «Клубні яблука рідко хворіють». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути