![Селекціонери радять садити абрикоси на карликовій підщепі. Тоді на другий-третій рік можна збирати крупні плоди](https://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/508/508510_1_w_300.jpg?v=0)
55-річний Іван Корнійчук із селища Оброшине Пустомитівського району Львівської області п'ять років тому посадив сад. Там ростуть яблуні, груші, сливи, вишні. Проблему має лише з абрикосовими деревами.
— Скільки не саджаю, урожай зібрати не можу, — скаржиться. — Деякі абрикосові дерева перемерзають. На інших плоди не доспівають. Для онуків по абрикоски на базар ходжу. Це ж найкорисніші та найсмачніші фрукти. Жінка та донька з них варення та компоти на зиму готують.
Селекціонер Василь Колесник радить висаджувати низькорослі дерева на підщепі пуміселект. Дерева виростають до 3 м. Плодоносять на другий-третій рік. Зимостійкі. Корені близько до поверхні, тому дерева потребують опор. Плоди яскравіші, більші.
— Зараз пуміселект називають найперспективнішою підщепою абрикоса, персика та нектарина в Європі. Помилка усіх садоводів у тому, що беруться за сильнорослі абрикосові дерева. Таке дерево плодоносить нерегулярно. Часто підмерзають плодові бруньки, цвіт. Або вирощують дерева з насіння, їх називають "жерделі". Такі дають дрібні, не надто смачні плоди, — каже селекціонер.
Карликову підщепу для персика, нектарина та абрикоса вивів німецький учений з Гейзенгеймського університету Гельмут Якоб. Такі дерева вдвічі нижчі від звичайних. А об'єм крони менший лише на 25%. Рослини стають стійкі до хвороб та ранньовесняних заморозків. Низькорослість полегшує обрізання, захист від шкідників та збір урожаю.
— Садівникам раджу декілька сортів вітчизняної та зарубіжної селекції, які добре плодоносять. Це Ерлі Ред Оранж, Красень Києва, Виносливий, Кримський Амур.
На карликовій підщепі пуміселект можна приживити три-чотири сорти.
Контакти для замовлення садженців:
0(67) 911 92 16, 0(99) 167 16 02, 0(93) 226 45 62, 0(5259) 2 13 94
та на сайті www.sadviskom.at.ua
Коментарі