пʼятниця, 28 січня 2011 07:15

Для салатів селеру пророщують на підвіконні

Автор: фото з сайта www.sikrety.com
  Селеру треба багато поливати
Селеру треба багато поливати

Селеру вирощують через розсаду та вигонку листя взимку. Рослина містить багато вітамінів і мікроелементів, її вважають дієтичним продуктом. Зовні нагадує петрушку. Вінничанка Марина Бойчук, 47 років, кілька років вирощує коренеплід через розсаду.

— Селера довго росте, — розказує. — Для того, щоб встигла вирости за літо, висівати насіння на розсаду починаю в лютому. Ящики з легким ґрунтом ставлю на вікно. Коли з'являться перші два листки, пересаджую ростки в окремі стаканчики. За півтора місяця — на город. Але не раніше середини квітня. Рослина любить сонячне місце і вдобрену землю. Погано росте на суглинках. Селеру треба багато поливати.

Рослина буває листових, черешкових і кореневих сортів. Усі різновиди — дворічні. Кореневу селеру вирощують розсадою. Листову — одразу у ґрунті, вона дозріває швидше. Найкраще росте після картоплі, капусти.

— Перед тим, як висівати насіння на город, просушую його. Змішую із тирсою у пропорції один до п'яти. Так легше сіяти. На 10 метрів має піти грам насіння. Якщо його проростити на мокрій тканині й на два тижні поставити в холодильник, швидше прийметься в землі.

Коренева селера добре зберігається всю зиму. Черешковий сорт має ніжний смак. Його вживають сирим, додають у салати. Листова селера багата на вітаміни. Таку їдять свіжою, зберігають замороженою, засоленою.

— Листя кореневої селери краще час від часу зрізати, а корінь підпушувати. Якщо його добре підгорнути, виросте великим. Перед зберіганням у погребі зрізую тонкі корінці. Якщо хочу взимку проростити селеру — їх не чіпаю.

У жовтні корені селери прикопують у парнику. У підвалі присипають гашеним вапном. Верхівки із залишками стебел залишають поверх ящиків. Узимку селеру виймають, висаджують у лотки на підвіконні. Гарно поливають. Дворічна рослина випускає молоде листя, яке використовують у приготуванні салатів і супів.

Зараз ви читаєте новину «Для салатів селеру пророщують на підвіконні». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

23.10.2012 23:32:04Зоя194.247.173.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Знаєш про порушення? Повідом! ems2012.in.ua

23.10.2012 21:51:31Кондрат80.252.244.--
  • 2+
  • 0-
  • Відповісти

Завтра будет поздно, значит, сегодня надо браться за ножи, так надо понимать? Тогда зачем вообще нужны выборы, если можно сотню-тысячу молодикив кинуть под танки. чтобы привести правильных украинцев к владе? Революции по -ЛИВИЙСКИ захотелось престарелому дурню?

23.10.2012 19:01:13алентина94.244.21.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Кардинал-то РЯЖЕНЫЙ ОППОЗИЦИОНЕР! Богу-богово, а кесарю-кесарево! Неужто не знаешь об этом ,РАБ БОЖИЙ-КАРДИНАЛ!! Интересно сколько этим оппозиционЭрам заплатили?Одним словом -анафема тебе,кардинал!

23.10.2012 17:17:17Шпак193.23.53.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Пидор галичанский обрезанный! выкормыш грёбанный... после выборов поедешь обратно в свой Исраэль - гнида быдломовная)))

23.10.2012 16:30:00несвидомый195.58.249.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

До - рано, после - поздно. Всё, сидите по норам. Кесарю -кесарево, а жопомою - жопомоево.

23.10.2012 16:11:16Киев176.36.133.--
  • 3+
  • 0-
  • Відповісти

Активизировались, лукавые!!! Лезут изо всех дыр!! Попик в политике!! Где вы, гонители православия?!! Или католик от рождения прав во всём?!!

23.10.2012 15:21:22Андрей80.92.235.--
  • 1+
  • 0-
  • Відповісти

Эт че Гапон очередной?

23.10.2012 15:16:40Украинец37.229.170.--
  • 0+
  • 0-
  • Відповісти

Крови жаждет анафема - сатана мохнатая в рясе, ряженый дьявол. Будь ты проклят во веки веков именем Господа нашего Исуса Христа, нечисть мерзкая!!!.

23.10.2012 15:14:37mamay94.45.138.--
  • 4+
  • 0-
  • Відповісти

Це слова мудрої людини.

23.10.2012 16:14:39Одессит -мамаю91.124.110.--
  • 5+
  • 0-
  • Відповісти

Мудрый человек, тем более церковный служитель, никогда не будет лезть в политику и призывать к чему-бы то нибыло. Его удел - молиться, а так,действительно, поп Гапон...

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути