понеділок, 04 листопада 2019 07:36

Білі амури очищають ставки від очерету

Автор: ФОТО надане Олександром Чистяковим
  Олександр Чистяков запускає осетра під час зариб­лення Дніпра на початку жовтня цьогоріч
Олександр Чистяков запускає осетра під час зариб­лення Дніпра на початку жовтня цьогоріч

Середина осені — найкраща пора для зариб­лення ставків і озер. Прохолодні дні підходять для переселення у водойми завглибшки 2 м. У мілких риба взимку може задихнутися під льодом. Мають бути проточна вода, струмки та джерела.

— Не можна разом селити риб-конкурентів, — розповідає іхтіолог 59-річний Андрій Лемешко з Харкова. — Беремо 500 коропів, 200 товстолобів, ще кілька сотень білих амурів, щук і судаків на гектар. Кожна їсть різні харчі й добре почувається при цьому. А коропів і карасів разом не поселяють, бо харчуються однією рибою.

Товстолоба й білого амура запускають у ставки, щоб вода була чистіша. Цю рибу в народі називають річковою коровою. Їсть багато водоростей і гуляє зграями. Білий амур харчується очеретом. Ця риба походить із Далекого Сходу. Не розмножується в українських водах.

Запускати малька важливо за температури повітря +10°С. Тоді риба почувається комфортніше і швидше обживається.

— Раніше було 15 тисяч риболовних підприємств, де вирощували мальки. Зараз є чотири державні заводи. Зарибків не вистачає. Тому річки й обмілілі та каламутні, — каже Олександр Чистяков, 40 років, голова Асоціації риболовів України. — Наприклад, щоб Дніпро не заростав, треба запустити 70 мільйонів зарибків товстолоба й білого амура.

Для кожного ставка розраховують, яка кількість риби потрібна. Науковці беруть проби води і визначають кормову базу. За запуском у воду наглядає комісія органів рибоохорони. Одразу мальки збиваються у зграї та стоять на місці два-три дні. Після цього розпливаються.

— Зарибок має бути не менш як 100 грамів. Щоб прижився, а не пішов на корм птахам і жабам, — додає Чистяков.

Ікру форелі вирощують в інкубаторі

— За мальком форелі їдуть в інкубатор, який розташований біля села Солонськ Дрогобицького району Львівської області. Завдяки термальним джерелам вода там постійно 8 градусів тепла. Тож малька розводять увесь рік, — говорить іхтіолог 59-річний Андрій Лемешко з Харкова. — Працівники вручну акуратно витискають золотисту ікру з самок, вкривають її молоком самців. В один лоток поміщається шість тисяч ікринок. За півроку мальків можна продавати.

Зараз ви читаєте новину «Білі амури очищають ставки від очерету». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути