— Город підживлюю яєчною шкаралупою, бо містить 27 хімічних елементів, — говорить агроном 55-річна Ганна Петрова із селища Лисянка на Черкащині.
Миє і висушує яєчну шкаралупу. Перемелює ручною кавомолкою і зберігає в сухій банці. Це добриво насипає в рядки з цибулею, шпинатом, салатом або капустою.
— Добре росте від товченої шкаралупи й розсада помідорів, перцю, динь та кавунів. Добриво захищає від появи грибків і розвитку чорної ніжки. У кожну ямку вкидаю по столовій ложці. Шкаралупа знижує кислотність ґрунту, тому не годиться для підживлення квасолі, огірків, кабачків і гарбузів. Ті люблять підкислену землю.
Також готує настій із 5 ст. л. яєчної шкаралупи та 1 л окропу. Залишає на тиждень у темному місці, періодично помішує. Проціджує та поливає раз на місяць городину для кращого врожаю.
— Торік шкарлупою вивела з городу вовчків. Яєчний порошок змішала з олією, щоб суміш нагадувала кашу. Її закопала в місцях із норами шкідників. Ті наїдалися й гинули.
Яєчну шкаралупу не обов'язково дрібно розтирати. Можна потовкти качалкою і насипати в компостні ями чи горщики кімнатних квітів. Це хороше добриво для фіалки, азалії, камелії, гортензії та папороті.
"Газету по-українськи" можна передплатити онлайн на сайті Укрпошти за "ковідну тисячу"
Коментарі