Зазвичай турбот з гарбузом небагато, а застосування в кулінарії знаходить широке.
Але найцінніша частина гарбуза - це його насіння. Навіть якщо гарбузові страви не до смаку, насіння - улюблені ласощі для багатьох, пише Gazeta.ua.
Вони не лише смачні, а й неймовірно корисні. Як правильно сушити та зберігати гарбузове насіння у домашніх умовах, розповіли експерти.
Воно багате на залізо, що робить його корисним продуктом для підтримання здоров'я. Високий вміст вітаміну Е допомагає покращити репродуктивні функції.
Кальцій, що міститься в насінні, позитивно впливає на стан шкіри, зубів та нігтів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які овочі їсти взимку: варіанти раціону від дієтолога
Також насіння може допомогти при початкових стадіях чоловічих захворювань.
Гарбузове насіння використовується для отримання олії, яку широко застосовують у кулінарії, особливо у вегетаріанській кухні, а також у косметології.
Важливо пам'ятати: попри корисні властивості, воно дуже калорійне — 100 г насіння містить більше 550 ккал, тому його потрібно вживати в міру.
Для збору гарбузового насіння досить розрізати гарбуз навпіл, вийняти центральну частину й очистити насіння від м'якоті. Важливо використовувати тільки стиглі й неушкоджені плоди - від підгнилих гарбузів насіння буде несмачним і недовго збережеться.
Після очищення гарбуз варто потримати при кімнатній температурі від 2 тижнів до місяця. Це допоможе покращити якість насіння, проте затягувати процес не можна - насіння може почати проростати всередині плода. Після цього насіння необхідно ретельно промити та висушити.
Обсмажування на сковороді — швидкий спосіб, що займає 15-20 хвилин на +100 градусах, вимагає постійного помішування.
Як зберігати гарбузове насіння
Висушене гарбузове насіння потрібно зберігати в сухому, прохолодному місці, далеко від сонячних променів і вологості. Найкраще використовувати скляні банки із щільними кришками або картонні коробки. У таких умовах насіння може зберігати свої корисні властивості до року, а очищене — до пів року.
Тепер ви знаєте, як правильно зібрати, висушити й зберігати гарбузове насіння, щоб воно зберігало свої корисні властивості і радувало вас смаком довгими зимовими вечорами.
Чистка гарбуза часто здається складним завданням.
Його тверда шкірка вимагає зусиль і терпіння. Проте є кілька простих способів, які допоможуть швидко почистити гарбуз та уникнути безладу на кухні.
Коментарі