Город добре підживлювати старим бадиллям. Його скласти теплі грядки, які вигадав Володимир Розум. Виходить натуральний бутерброд з кількох шарів. Не можна пропустити жодного.
Грубі гілки потрібні для повітрообміну. Тонкі стебла й інша органіка розкладаються на перегній. Важливо, щоб картоплиння було необроблене препаратами від колорадського жука. Вони вбивають мікроорганізми.
За цією технологією можна відновити навіть землю, як порох. Тоді що в неї не посади, то буде родити навіть у період посухи.
Етапи роботи:
1. Город поділяти на органічну, кормову й газонну зони. Перша завширшки 60 см, інші дві — 30 см. Органічну восени закласти відходами з городу та саду. Газонну залишити для проходу. А кормову навесні засіяти городиною.
2. Для органічної зони викопати рівчак. Землю викласти ліворуч і праворуч завширшки 30 см. Так формувати кормові грядки, на цих горбах сіяти овочі.
3. У рівчак покласти гілля, стебла кукурудзи, картоплиння, гарбузиння і бур'ян. Накрити опалим листям, соломою, фруктами-падалицями.
4. Полити окропом або біопрепаратами. Взяти розчин з ем-бокашами — біоорганізми, висушені на висівках. Розводить 100 г на 10 л води.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Назвали обов'язкові роботи з садом у листопаді
5. Навесні грядку можна докласти. Поступово органіка перегниває, виділяє тепло й живить корисними речовинами ґрунт. Земля від цього оновлюється і знезаражується. Технологія підвищує врожайність на третину.
Лише новачок може не знати, яким ненависним для городників є бур'ян. Адже позбутися його вкрай важко, при цьому на прополку витрачається багато часу та сил. Досвідчені садівники дослідили це питання і знайшли оптимальний вихід. Ділянка без чагарників можлива за умови дотримання трьох правил.
Коментарі