Жоржини треба купувати на початку вересня. Вони тоді цвітуть і можна точно вибрати потрібний сорт. Віднедавна у моді кактусові жоржини з гострими пелюстками, як голки. Квітка буває 25-30 см. Стійкі до хвороб, мають багато цвіту на кущі.
Ці жоржини довго стоять, не в'януть і не втрачають насиченості відтінків.
Усі їх тонкощі розповідає квіткарка Світлана Лісова із Тернополя.
Наприклад, сорт Mінгус Ренді з фіолетового кольору має висоту куща 120 см. Її квітки, як спалахи феєрверку в саду. А жоржина Дач Експложин підкорює з першого погляду. У неї великі суцвіття зібрані із згорнутих у трубочку білих пелюсток, у яких кінчики рожеві.
Кактусова жоржина Франгед Стар яскраво-рожевого кольору стала улюбленицею флористів. Бахромчата форма та великі квіти ідеально підходять для створення букетів.
"При виборі треба дивитися, щоб була неушкоджена коренева шийка — це 3 сантиметри стебла знизу. Зрізати її з бульбами, інакше не проростуть. У кого жоржини вже є, мають поділити кореневища. Велике гніздо з бульб дає мало квіток. Рослина погано зимує, швидко старіє", - пояснює квітникарка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Яскрава фрезія: показали вражаючі поєднання популярної квітки
Розрізати кореневища, щоб на кожній половині був паросток. Посипати попелом і присипати тирсою до кореневої шийки. Скласти у дерев'яні ящики з піском, щоб зверху виглядали пеньки. Поставити у підвал з температурою до +7°C.
Жоржини класти подалі від овочів. Там багато вологи, на квітах можуть з'явитися грибки. Краще відвести окрему полицю.
Квіти потрібно дарувати на будь-які свята, щоб підняти настрій. Це стосується жінок та чоловіків.
При виборі букету варто бути акуратними. Тому що колезі, начальнику чи рідні варто купувати інші квіти. Варто враховувати соціальний статус людини.
Коментарі