Кімната із рослинами виглядає оживлено та наповнюється світлом. Часто виникає проблема пустих кутків. Потрібна велика рослина, яка заповнить та прикрасить місце. З цим прекрасно справляється юка. Вона легко пристосовується до будь-яких умов, тому легко приживається в квартирі.
"Важко підібрати кращу рослину для квартири, ніж юка. Вона сама показує, якщо роблю, щось не так. Коли їй мало світла, у неї блідне листя і квітка росте повільно", - каже Олена Крищак з міста Буча Київської області.
Юка погано реагує на температурні перепади, тому її слід ставити подалі від протягів. Від цього листя може жовтіти і опадати. Треба поставити на одне місце і не чіпати.
Ця світлолюбива рослина має стояти на сонці не менше 4 годин у день. Її не можна обприскувати водою, коли на неї світить сонце. Від цього листя може покритися білими плямами.
Юку треба підживлювати мінеральними добривами тільки в період активного росту, а це з березня по вересень. Достатньо 1 раз на тиждень. Зимою вона має відпочивати, а добриво цьому заважає і "змушує" рослину рости.
"Головне в догляді за юкою - не заливати її водою. На всяк випадок, на дно в горщик поклала для дренажу гравій. На нього стікатиме зайва вода, і коріння не погниє. Краще пересушити землю, ніж зробити болото", - каже пані Олена.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як продовжити життя квітам у вазі
Літом поливають три рази на тиждень, а зимою - один раз. Через частий полив при низькій температура з'являється грибок.
На листі з'являються темні плями, воно стає м'яким, а коріння починає гнити. Пошкоджене листя треба зрізати, а здорове обприскати фунгіцидом. Рослину кілька днів не можна поливати.
Коментарі