Щоб виноградна лоза пережила холодну пору року та порадувала рясним урожаєм наступного сезону, їй потрібна правильна підготовка.
Перші заморозки допомагають загартувати рослину, зміцнюючи її природний захист. Але цього недостатньо. Щоб уникнути пошкоджень від сильних морозів, виноград необхідно утеплити. Розповімо, як правильно підготувати лозу до зими, щоб вона залишалася здоровою і міцною.
Утеплення винограду залежить від клімату, у якому він проростає. Але обов'язково потрібно вкрити кореневу систему, якщо почалися нічні заморозки.
Коли температура тримається від 5 до 8 градусів морозу, а з дерев облетіло все листя - час утепляти коріння. Треба дати винограду постояти 3-5 днів і розпочинати укривання, радить svitroslyn.
Способи укриття винограду на зиму
Земля. Після того, як почалися перші заморозки потрібно прикрити лозу земляним шаром, висотою не менше десяти сантиметрів. Зачекати три-чотири тижні і додати ще шар. Грунт має бути добре просушеним. Це швидкий та економний спосіб, але існує варіант промерзання.
Солома. З першими морозами пагони лози треба укласти на дощечки і покрити шаром соломи 20 см. Через 2-3 тижні зробити ще такий же шар, а поверх закріпити снігом, дугою, або агроволокном, щоб не здуло вітром. Поряд треба встановити приманки для гризунів, які часто заводяться у соломі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим краще укрити молоді дерева на зиму: найкращі варіанти
Ялинові гілки. Чудовий варіант матеріал для укривання винограду. Потрібно лише покласти шар 30-40 см ялинових або соснових гілок на виноград, і до самої весни можете нічого не робити. Можна використовувати в тандемі з агроволокном для посилення ізоляції від холодного повітря. При такому варіанті зберігається чудова циркуляція повітря, гілки не вражаються грибковими інфекціями, у голочках не люблять жити миші.
Пізня осінь - ідеальний час для підготовки хвойних чагарників та дерев до зими. Одним із найважливіших етапів є мульчування корою.
Розповімо, чому восени треба мульчувати хвойні дерева корою. Цей природний захист допомагає рослинам краще пережити холодний період, захищає коріння від морозів та коливань температури, зберігає вологу в ґрунті, а також пригнічує ріст бур'янів.
Коментарі