Зимовий період може бути складним випробуванням для молодих дерев. Вони особливо вразливі до морозів, вітру та інших погодних умов.
Щоб захистити молоді саджанці та забезпечити їхнє здорове зростання навесні, важливо знати, як правильно укрити дерева на зиму.
Починати вкривати дерева можна лише після встановлення стабільної мінусової температури (близько -5° С).
Чим укрити молоді дерева на зиму
Для укриття підійде практично будь-який матеріал, однак багато садівників віддають перевагу саме ялиновим і ялівцевим гілкам. Їх прив'язують довкола стовбура голками вниз, злегка заглиблюючи в землю.
Якщо вам важко знайти ялинник, то підійде: спанбонд, мішковина, мішки та сітки для зберігання овочів, м'яка будівельна сітка, старий одяг або будь-яка непотрібна тканина, руберойд, лінолеум, поролон, підкладка під ламінат тощо.
Перед тим як вкривати рослину не дихаючим матеріалом (руберойдом або лінолеумом), необхідно спочатку обернути стовбур деревця якоюсь тканиною що "дихає".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не обов'язково білити: як захистити дерева перед зимою
Як правильно вкрити молоді дерева
1. Укриваємо штамб і крону.
2. Щоб саджанець був стійкий, встановлюємо довкола стовбура опору. Використовуємо гілки чи дошки.
3. Укривний матеріал не щільно обмотуємо навколо стовбура і перев'язуємо в кількох місцях мотузкою або дротом.
Нижню частину заглиблюємо в землю, присипаємо ґрунтом та утрамбовуємо. Також укриваємо крону.
4. Зверху робимо додатковий шар із сітки-рабиці з дрібними осередками, руберойду, гілок шипшини або інших колючих рослин, щоб захистити стовбур від мишей та зайців.
Пізня осінь - ідеальний час для підготовки хвойних чагарників та дерев до зими. Одним із найважливіших етапів є мульчування корою.
Розповімо, чому восени треба мульчувати хвойні дерева корою. Цей природний захист допомагає рослинам краще пережити холодний період, захищає коріння від морозів та коливань температури, зберігає вологу в ґрунті, а також пригнічує ріст бур'янів.
Коментарі