Огірок - один із найпопулярніших овочів в Україні. Його вживають у їжу свіжим, солять, консервують, додають у салати. Плоди подобаються багатьом завдяки чудовому смаку, в них міститься багато вітамінів та мікроелементів.
Можна купити насіння огірків для вирощування у відкритому та закритому ґрунті. У каталозі представлений посівний матеріал від перевірених виробників із Польщі, Туреччини, США та інших країн.
Характеристики огірків
За довгий час вирощування цих овочів з'явилася велика кількість не тільки сортів, а й гібридів. У більшості з них шкірка має характерний зелений колір, він може бути світлішим або темнішим. Залежно від довжини огірки ділять на кілька різновидів:
• пікулі. Це невеликі плоди до 5 см. Вони підходять для додавання до салатів, маринування або приготування закусок. Одержують їх переважно із сортів корнішонного типу, вони практично не мають насіння;
• корнішони. Популярні типи огірків завдовжки до 10 см. Їх можна як маринувати, так і солити. Завдяки щільній м'якоті без порожнеч плоди залишаються хрусткими навіть після обробки;
• середньоплідні. До таких відносять сорти завдовжки до 15 см. Найчастіше їх вживають у їжу сирими. Коли вони досягають розміру корнішонів, їх зручно консервувати на зиму;
• довгоплідні. Такі овочі називають ще "китайськими". Вони досягають 30 см завдовжки, і найчастіше використовуються для салатів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коли і що сіяти у грудні: найсприятливіші дні за місячним календарем
За типом поверхні огірки бувають горбчастими та гладкими. Перші додатково покриті шипами різних розмірів.
Яке насіння вибрати
Перед покупкою необхідно визначитися з такими параметрами:
• призначення. Існують як салатні сорти, так і ті, що більше підходять для консервування, маринування, засолювання;
• способи вирощування. Можна використовувати як закритий, так і відкритий ґрунт, деякі різновиди добре ростуть на балконі;
• тип. Існують партенокарпічні (самозапильні) і бджолозапильні варіанти. Останні краще вирощувати просто неба, щоб їх під час цвітіння могли запилювати комахи.
Огірок - популярний овоч, який використовують для різних цілей в Україні. Він відрізняться за кольором, довжиною, розрахований на вирощування у відкритому ґрунті, теплиці, парнику, на підвіконні чи балконі.
Щоб насолоджуватися свіжими й хрусткими огірками навіть у розпал зими, варто знати кілька простих секретів їхнього зберігання.
Завдяки правильним методам і умовам, ваші огірки залишаться свіжими аж до Нового року, зберігаючи свій неповторний смак та текстуру.
Gazeta.ua розповіла, як правильно підготувати, упакувати та зберігати ці овочі, щоб вони радували вас своєю свіжістю цілий рік.
Коментарі