Більшість садових культур потребують підготовки до зими.
Йдеться про обрізку кущів. Але восени вона може принести більше шкоди, ніж користі, пише ukr.media.
У випадку з садовою полуницю, це якраз актуально. Восени, ще до настання холодів, листя полуниці накопичують і зберігають корисні речовини, що захищають тканини рослини від замерзання. Такий же ефект листя виробляє на ріжки і квіткові бруньки, затримуючи сніг.
Що буде, якщо обрізати полуницю восени
Кущ почне витрачати сили на формування нової зелені. Непідготовлені до холодів рослини почнуть слабшати і промерзати, а це може привести до їх загибелі, особливо якщо синоптики обіцяли сувору зиму. Але навіть, якщо полуниця зможе пережити холоди, то її врожай буде небагатим, ягоди — дрібними, а вид — непрезентабельним.
Коли потрібно обрізати полуницю
Логічніше і правильніше за все обрізати полуницю майже відразу ж після її плодоношення, як тільки закінчиться збір врожаю. У цьому випадку вона встигне обзавестися свіжою зеленою масою, а також запасе необхідні їй живильні речовини і сформує квіткові бруньки на наступний рік.
Листя полуниці обрізають гострими садовими ножицями або секатором. Потрібно обов'язково працювати в рукавичках і збирати листя в тару.
Що можна робити з полуницею восени
Задовго до настання холодів можна видалити засохлі і пошкоджене листя, при цьому не порушуючи серцевини куща і не травмуючи здорове листя.
Видаляти старі і пошкоджене листя полуниці по осені потрібно для того, щоб позбутися від захворювань та шкідників, які часто облюбовують слабкі частини рослини. Водночас працювати потрібно дуже акуратно, намагаючись не пошкодити кореневу систему.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим і як підживлювати плодові дерева восени: поради досвідчених садівників
Ближче до похолодання потрібно вкрити грядку з полуницею мульчею. Це можуть бути солома, скошена трава, хвойний опад або торф.
Полуниця також потребує підгодівлі. Пташиний послід, розведений водою 1:15-20, настоюють протягом двох діб і проливають борозенки між кущиками. Можна скористатися і іншою сумішшю: 1 частину готового настою коров'яку залити 10 частинами води, залишити цей розчин в теплі на добу, після полити ним полуничні грядки з розрахунку 1 л на кожен кущ.
А ось прополювати полуницю восени не рекомендується, оскільки можна пошкодити кореневу систему рослин, що не встигне відновитися до морозів.
Щоб наступного року був гарний урожай полуниці, важливо восени її правильно підгодувати. У якості органічних добрив для полуниці найчастіше використовують пташиний послід, розведений водою у пропорції 1:15-20.
Цю суміш потрібно настояти дві доби й поливати нею борозенки між кущами. Але не можна допускати попадання настою в розетку листя.
Коментарі