Підготовка волоського горіха до зими - це важливий етап для отримання щедрого врожаю наступного року.
Правильний догляд за деревом восени допоможе зміцнити його перед холодами, захистити кореневу систему та зберегти силу для активного цвітіння й плодоносіння навесні.
В останні роки горіх страждає на бактеріальну плямистість або марсонію.
Марсонія, насамперед, вражає плоди цього дерева, а також листя та молоді пагони. Проявляється вона у вигляді невеликих коричневих плям, які, як правило, починають з'являтися в другій половині літа.
Щоб побороти проблему, фахівці радять використовувати препарати на основі міді, однак, не бордоську суміш, яка на сьогоднішній день вже застаріла. Спробуйте більш сучасні аналоги: Оксихом, Купроксат, Блу Бордо. Вони швидко розводяться, а потім так само просто використовуються.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як підготувати кущі малини до перших заморозків: п'ять чітких дій
Волоські горіхи слід обробляти від самого початку вегетаційного періоду. Але, якщо ви не встигли це зробити, не біда. Садівники радять обов'язково провести процедуру на початку осені. Не забудьте додатково закріпити результат ще одним обробленням перед настанням справжніх холодів, коли дерева вже майже скинули все листя. Цього разу краще використовувати тривідсотковий залізний купорос та одновідсотковий карбамід.
Слід звернути увагу, що хвороба "зимує" в опалому листі та падалиці, а тому не полінуйтесь їх прибрати і вивезти подалі від ділянки. Якщо ви цього не зробите, то навесні спори знову піднімуться по дереву і урожай пропаде.
Клумба вздовж паркану може стати справжньою окрасою вашої ділянки, якщо правильно підібрати рослини та хвойні чагарники. Вони не лише додадуть яскравих барв і текстури, а й допоможуть створити затишний куточок.
Ось найкращі варіанти для вашої клумби, які будуть радувати око протягом усього року.
Коментарі