четвер, 06 лютого 2025 10:00

Які квіти посадити в березні, щоб цвіли до заморозків

Які квіти посадити в березні, щоб цвіли до заморозків
Безперервне цвітіння: квіти, що радуватимуть око все літо і осінь Фото: pinterest

Якщо хочете, щоб сад тішив око яскравими барвами з літа й аж до перших заморозків, березень - ідеальний час для висадки витривалих та довгоквітучих рослин.

Саме в цей період можна сіяти однорічники та висаджувати багаторічники, які забезпечать безперервне цвітіння з червня до пізньої осені.

Розповімо, які квіти вибрати, щоб сад залишався барвистим якнайдовше.

Вербена

Ця рослина невибаглива і відрізняється яскравими квітами, а ще вона квітне від весни і до самих заморозків. Насіння вербени можна висівати вже в березні. Через 15 днів з'являться перші паростки, а висаджувати квітку у ґрунт можна буде у травні. Враховуйте під час висаджування, що ця рослина любить простір, тому між саджанцями повинна бути відстань 25-30 см.

Аліссум однорічний

Часто саме цією квіткою прикрашають клумби для безперервного цвітіння. Адже вона завжди покриває землю красивим і яскравим килимом. Аліссум вирізняється медовим ароматом і ніжними квітами. На розсаду квітку варто починати сіяти вже наприкінці березня - на початку квітня. Через 10-12 днів побачите перші паростки. А в кінці травня їх можна буде сміливо пересаджувати у відкритий ґрунт.

Флокс однорічний

В березні ці квіти варто висіяти на розсаду. Квіти люблять світло, тому горщики варто поставити на підвіконня з сонячного боку. Через 5-8 днів вже з'являються перші паростки, але в ґрунт їх можна буде висадити в квітні-травні, коли земля достатньо прогріється. Квітнути флокси починають в червні і закінчують із першими заморозками.

Клеома

Від червня і до заморозків ця рослина буде радувати яскравими квітами. Також вона дуже ароматна, а на розсаду її потрібно висівати вже наприкінці березня. В середині травня квітку можна буде перенести у відкритий ґрунт. Але варто звернути увагу, що клеомі необхідний простір, тому між паростками повинна бути відстань не менше 50 см.

Левиний зів (ротики)

Зазвичай його висівають вже просто у відкритий ґрунт, коли той вже прогріється. Але щоб отримати розсаду раніше, можна висіяти рослину в березні у горщики. Насіння варто перемішати з піском, потім присипати землею і полити водою. Через 10 днів побачите перші паростки. Через півтора-два місяці можете сміливо пересаджувати левиний зів на клумбу. Цвісти він буде від червня до листопада.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стародавні сади в сучасному стилі: ідеї для вашого ландшафту

Лаванда

В перший місяць весни також можна висіяти лаванду. Через два тижні з'являться перші паростки. В ґрунт рослину краще пересаджувати, коли весняні заморозки повністю минуть. Лаванда полюбляє тепло й сонце, а своїм ароматом здатна відлякувати мух, комарів, різних шкідників і міль. Часто її висаджують перед вікнами спальні чи вітальні. Цвісти лаванда буде до кінця жовтня.

Петунія

Зазвичай цю квітку висаджують у горщиках і прикрашають нею тераси. Але в саду вона буде також матиме гармонійний вигляд. Насіння висівати потрібно поверхнево, через тиждень-два з'являться перші листочки. Після того, як відступлять заморозки, петунію можна буде пересадити у відкритий ґрунт. Не забувайте про відстань у 30-35 см. Цвісти вона буде до кінця осені.

Створити справжній квітковий рай у своєму саду можна бюджетно і без особливих зусиль. Є дуже красиві квіти, які можна виростити з насіння.

Петунії - одні з найпопулярніших квітів серед садівників. Вони радують своєю різноманітністю кольорів: від яскраво-червоних до ніжно-рожевих відтінків. Також славляться своєю красою та ароматом флокси. Їх теж можна вирощувати з насіння. Вони стануть чудовою прикрасою для будь-якої ділянки.

Зараз ви читаєте новину «Які квіти посадити в березні, щоб цвіли до заморозків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути