неділя, 24 листопада 2024 22:30

Які квіти можна сіяти на зиму: найпопулярніші сорти

Які квіти можна сіяти на зиму: найпопулярніші сорти
Існує багато квітів, які можна сіяти восени. Фото: tsn.ua

У листопаді, поки немає сильних морозів, ще можна закінчувати справи у саду. Наприклад, посіяти на зиму квіти, щоб ранньої весни вони вже тішили око.

Посіяне восени на розсаду насіння проростає навесні самостійно, рослини стають міцними й витривалими, стійкими до заморозків, пише Gazeta.ua.

Тому, коли настане весна, залишиться лише розсадити підрослі саджанці. На зиму можна висівати доволі багато квітів - як однорічних, так і багаторічних.

До таких однорічників належать, зокрема, айстри. Їх досить важко виростити через розсаду, адже ці квіти хворіють на "чорну ніжку" й не завжди добре приживаються. Однак, при сівбі під зиму таких проблем не виникає. Розсада проростає міцною, зеленою та стійкою.

Сіяти на зиму можна також волошки. Вони бувають різних відтінків, невибагливі у догляді. Можна також посіяти левкой. Це однорічник, який чудово прикрасить сад.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими рослинами прикрасити сад в листопаді: 10 багаторічників для пізньої осені

Під зиму сіють амарант. Він виростає високим і може використовуватися як жива огорожа. А також аліссум, який є чудовим варіантом для самосіву і має різноманітні відтінки.

Часто восени сіють матіолу, яка розкривається вночі. Її вирощують не лише в садах, але й на балконах. Окрім того, під зиму можна сіяти льон, календулу й турецьку гвоздику, яка належить до дворічників.

Добре приживаються при сівбі восени маргаритки та віоли. Віоли, або братки досить вимогливі до умов вирощування. Але при посіві під зиму вони чудово ростуть і зацвітають уже восени або наступного року.

Із багаторічників під зиму досвідчені садівники рекомендують сіяти рослини, які потребують стратифікації. Це, наприклад, аквілегія, дельфініум, примула, лаванда та інші. Можна сіяти і аліссум скельний. Він добре росте вздовж бордюрів або на альпійських гірках.

Підготовка до сівби на зиму включає кілька етапів. Насамперед, потрібно підготувати ділянку. Для цього слід розпушити ґрунт, прибрати бур'яни і зробити лунки. Лунки можна утрамбувати, щоб зручно було висівати насіння. Слід також позначити місця посіву камінцями, щоб не забути, де саме знаходяться лунки. Їх варто залишити до настання стійких заморозків. Сіяти раніше не потрібно, адже насіння може набухнути і прорости через раптове потепління.

Слід також підготувати землю для засипання насіння. Вона має бути пухкою й теплою. Можна використати чорнозем або перегній. Зберігати таку землю потрібно в теплому місці, щоб при сівбі вона була придатною для використання.

Коли ґрунт замерзне, можна висівати насіння у лунки, засипати його підготовленою землею і чекати сходів навесні.

Квіти зазвичай починають сходити у другій половині квітня, а до середини травня рослини вже готові до пересадки.

Восени зазвичай висаджують різноманітні дерева та кущі. Вважають, що саме в цей період вони найміцніші та добре приживаються.

Однак, є низка дерев, які досвідчені садівники не радять висаджувати восени. У цьому переліку є сім звичних для українських садів дерев.

Зараз ви читаєте новину «Які квіти можна сіяти на зиму: найпопулярніші сорти». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути