Ексклюзиви
пʼятниця, 20 жовтня 2023 02:20

Як захистити дерева та квіти від зимових морозів: перевірені методи

Як захистити дерева та квіти від зимових морозів: перевірені методи
Восени потрібно подбати про захист квітів, дерев та кущів на зиму. Фото: ukr.media

Восени у саду важливо не лише обрізати та побілити дерева, а й підготувати їх, а також квіти та чагарники до морозів.

Прості рекомендації для захисту рослин на ділянці від вітру та морозу дав у коментарі Express досвідчений садівник Марк Дуеллі.

Стресом для рослин взимку може стати мало денного світла, низька температура, коливання рівня вологості та заморозки. Щоб ефективно адаптувати культури до холодів потрібно насамперед вибирати вибирати рослини, стійкі до морозів. Наприклад, братки, в'язіль, морозник і камелії. Уразливі квіти в горщиках потрібно перенести у приміщення чи будь-яке захищене місце - у теплицю чи навіс.

Щоб утеплити рослини, які не можна перемістити, використовують спеціальні чохли для рослин або тканину, наприклад гесіан. Ними укривають кущі та квіти на ніч, особливо у морозні дні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які кущі не можна обрізати восени

Захистити сад від холодів допоможе також мульчування. Органічний матеріал розміщують на ґрунті навколо рослин. Бар'єрний шар допоможе мінімізувати загрозу перемерзання. Окрім того, мульчування допомагає захистити рослини від сухого вітру.

Досвідчений садівник також не радить припиняти полив восени. Адже зволожені рослини краще пристосовані до того, щоб протистояти коливанням температури, волога потрібна їм для нормального розвитку.

Окрім того, важливим є сонячне світло. В осінньо-зимовий період знайти його непросто, тому дачники повинні стежити, щоб рослини не були постійно в тіні.

У холодні місяці потрібно також зрізати мертві або хворі гілки. Це стимулюватиме зростання і запобігатиме поширенню хвороб. Але занадто обрізати рослини не можна, бо культура почне давати молоді пагони, а вони ще не в змозі витримати "мінус".

Важливо також підгодовувати рослини добривами при зміні температури, щоб дати їм поживні речовини. Вони підтримають зростання у зимовий сезон. Це може бути збалансоване добриво з повільною дією або саморобне з компосту, скошеної трави чи навіть чаю. Однак, занадто багато добрив вносити не можна. У такому випадку можуть посилено рости молоді пагони, вразливі до зимових морозів.

Восени дерева в саду готують до майбутнього сезону. Потрібно підгодувати яблуні, груші та вишні. Адже саме в цей період вони формують бруньки для розвитку навесні.

Осіннє підживлення плодових дерев допомагає їм стати стійкішими до холоду і краще пережити зиму. Про те, чим і як підживлювати дерева в саду восени, пише Gazeta.ua.

Зараз ви читаєте новину «Як захистити дерева та квіти від зимових морозів: перевірені методи». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути