
Для запилення цвіту в садок приманюють бджіл. На великих господарствах встановлюють вулики. Якщо ж дерев не багато, одну із гілок змащують медом, або готують суміш із доступних та натуральних інгредієнтів.
"Для приманки бджіл в літрі кип'яченої води розчиняю кілограм цукру, охолоджую рідину до кімнатної температури й додаю в неї квіти плодових дерев. Напій настоюю шість годин. Після цього змащую ним стовбур дерева", - розповідає Світлана Чичановська, садівниця із Мелітополя.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова йде обертом: 7 вражаючих перших квітів
Якщо ж часу мінімум, а вдома достатньо меду, його наносять на одну із гілок дерева. Достатньо чайної ложки. Садівники кажуть, на нього точно злетяться бджоли й заодно запилять плодові.
У кінці цвітіння фахівці радять вручну, або за допомогою секатора проріджувати суцвіття. Видаляють малі бокові квіти. На дереві має залишитись 15-20 % загальної їх кількості. Якщо цього не встигли зробити, то проріджують зав'язі. Залишають на відстані 10-12 см один від одного на зерняткових культурах і 5- 6 см - на кісточкових. Завдяки цьому плоди зможуть повноцінно розвиватися й не заважатимуть один одному.
Помідори можна вирощувати на підвіконні. І мова не тільки про розсаду,а й повноцінні кущі. На одному можуть бути до 300 плодів.
Коментарі