Цибулини гладіолусів викопують через місяць після цвітіння. Треба встигнути до заморозків. Щоб правильно визначити цей період, ранні та пізні сорти краще садити окремо.
1. Штик лопати тримати прямо, а не під нахилом, щоб не перерізати корінець. Акуратно підкопати й вийняти рослину із землі.
2. Кущ зрізати гострим секатором, залишаючи надземну частину висотою не більш ніж 2 см. Цибулини промити й покласти на півгодини в міцний розчин марганцівки — 2–5 г на 10 л води.
3. Якщо цибулина почала підгнивати, пошкоджене місце обрізати ножем і дезінфікувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як вибрати найкращу цибулину гладуолуса
4. Розкласти в холодку, щоб висохли. За тиждень стару цибулину відділити від молодої.
5. Загорнути кожну окремо в газету. Зберігати гладіолуси на нижній полиці холодильника або на балконі. Головне — не в поліетиленових пакетах. Там утворюється багато вологи, й гладіолуси гнитимуть.
Щорічний конкурс International Garden Photographer of the Year оголосив своїх переможців у категорії "Макро-мистецтво". Ними стали учасники з Криту, Великої Британії і США. Світлини, що посіли перші три місця, включать до ілюстрованої книги, яку організатори конкурсу видають щорічно з обмеженим тиражем.
Участь у конкурсі на кращу садову фотографію року можуть брати охочі зі всього світу. Знімки приймаються як професійні, так й аматорські.
Коментарі