Восени найкраще купувати цибулини гладіолусів. Вони тоді якраз перецвіли. Як правильно їх вибрати розповіла квітникар-селекціонер Еліна Виноградська під час відвідин квіткової виставки в Національному ботанічному саду імені Гришка.
"Ідеальна цибулина гладіолуса та, що має мале денце. Це показник віку. Отже ця цибулина ще жодного разу не цвіла і житиме 5-6 років. Взагалі цибулина може рости й 12 років, а на половині цього віку може піти виродження сорту. Чим старший вік цибулини, тим вона і більша. Тобто вона буде цвісти після посадки не більше кількох років. Найкраще вибирати молоду цибулину діаметром 3-4 см. Тоді цибулина багато років буде пишно цвісти", - радить селекціонер.
На кожній цибулину після викопування наростає 7-10 діток. Кількість залежить від сорту та розміру цибулини.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Показали дивовижні скульптури з трави, які є справжнім шедевром
"Наш гладіолус Юкункун є першим сортом, який сам змінює колір. Спочатку квітки забарвлені в жовтий колір з легким рожево-бузковим відливом. Через тиждень вони стають бузковими з хвилястими краями жовтого кольору. Виростає до 1,5 м. У суцвітті має 21 бутон. Чим більше сонця, тим фіолетовим колір стає насиченішим. Якщо відразу зрізати квіти в букет, то вони будуть світло-бузковими.
Сорт Гостя з будущего є унікальним. Такого немає ніде в світі. Дає одночасне цвітіння 14 квіток. Зверху ще стоять ще 10 закритих бутонів. Ми цей сорт вивели самі з чоловіком. Тоді рослина виростала близько 3 м. Після повної адаптації та становлення сортових якостей стало 1,5 м", - говорить квітникар.
Виведені сорти до 2014 року реєстрували в Московському товаристві гладіолусоводів, яке існувало ще з Радянського Союзу. Зараз це зручніше робити через такеж американське товариство. В Україні існує державна реєстрація, яка затягується на кілька років.
Коментарі