До столичного Національного музею історії привезли міжнародну виставку традиційних японських ляльок. Експозиція триватиме до 17 вересня. Кияни та гості столиці матимуть можливість побачити найбільш яскраві та характерні зразки декоративного мистецтва виготовлення ляльки.
"Одна із символічних японських ляльок - Гогатсу Нінгьо. Зроблена по образу воїнів - самураїв. Виставляється лише на свято хлопчиків 5-го травня. Ці ляльки покликані допомагати майбутнім чоловікам зростати сильними і хоробрими", - розповів посол Японії Сумі Шігекі.
На виставці представлені імператорські ляльки, ляльки-воїни, ляльки "кімекомі" і "кокеші", ігровими та обрядовими ляльками. Їх більше сотні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Японські ляльки розмалювали козаками
"Особливі ляльки, схожі на імператора і імператрицю, виставляються у лютому і стоять до свята дівчаток. Воно відзначається 3-го березня і має статус державного. В цей день ніхто не працює. Японці вірять, якщо ляльки не прибрані після третього числа, то дівчина вийде заміж надто пізно", - розказали Вікторія Мирончук, координатор проекту.
"Ляльок виставляють на платформу зі сходинками. Зверху розміщують імператора з дружиною. На сходинку нижче ставлять три ляльки - найближчих служників імператорської родини. Нижче - п'ять придворних музикантів. Далі прибиральники, радники імператорського двору, воїни. На найнижчій сходинці - посуд і прикраси імператорської сім'ї".
Також в експозиції представлені дерев'яні ляльки "кокеші". Ззовні нагадують матрьошку. Більшість експонатів мають білу шкіру. Так традиційно зображають людей японці.
"Представлені ляльки мають виховний підтекст, тому японські діти ними не грають. Важлива церемонія їхнього виставляння. Для гри місцеві мають більш простіші іграшки", - додала Вікторія Мирончук.
Історія ляльки в Японії досить давня. Перші ляльки відносяться до періоду, який датують приблизно 3 тисячами років до н.е. Починаючи з епохи Едо форма ляльок почала вдосконалюватись, їх роль стала набагато важливішою. Почали виготовлятись різні види ляльок. У Японії здавна склалися стійкі центри народних художніх промислів, такі, як Кіото, Нара, Кагосіма, які зберегли традиції і в наш час. Кожна префектура має свої специфічні оригінальні вироби народної творчості.
Коментарі