Тетяну Савіщенко із Черкас обікрав чоловік дочки. Зняв гроші із всіх її банківських карток.
Банк хоче забрати у жінки будинок за борг у 38 тис грн, пише "Прочерк".
"Все почалося з того, коли моя донька зустріла хлопця і вони прийшли жити до мене. Хата є, я живу одна, то чому б ні? Однак у мене почали пропадати речі. Але спершу думала, що просто не туди їх поклала. Згодом на телефоні почали зникати смс-повідомлення. Звернулася до знайомого. А він і питає: "А хто тобі їх вимикає?". Я здивувалася, та вирішила, що це був технічний збій. Пройшов ще час і раптом мені прийшло повідомлення, що я заборгувала банку 49 гривень", - розповідає Тетяна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Вам телефонують із банку". Як розпізнати телефонного шахрая
Після цього потерпіла звернулася в Приватбанк, де мала рахунки.
"Перевірили пенсійну, соціальну картки, кредитну картку - по нулях. Банк одразу все заблокував і наступного дня мене викликали у відділ безпеки. Там мені показали всі перерахунки. Виявилося, протягом місяця в мене знімали екстрені кошти. Поки я спала, вночі чоловік моєї доньки брав у мене телефон і поступово знімав кошти. Коли вже на кредит почали нараховуватись відсотки, тоді я й отримала смс-сповіщення. Служба безпеки банку порадила мені звернутися до міліції. Я написала заяву. Була здивована, що банк взагалі був в стороні, немов це його абсолютно не стосується".
Зятя Тетяни за цю крадіжку засудили до 5 років позбавлення волі. Суд зобов'язав всі кошти повернути тещі.
У прес-службі Приватбанку міста Черкаси відповіли, що борг рахують за Тетяною Савіщенко, бо вона була власником рахунків. Крім того, суд прийняв сторону фінустанови про повне відшкодування.
Щороку в результаті шахрайських дій із банкоматами українці втрачають кілька мільйонів гривень. Багато випадків – це так званий скімінг, вид банкоматного шахрайства, коли злочинці встановлюють на банкомат чи термінал самообслуговування спеціальний пристрій, який копіює дані з магнітної стрічки картки. Використовуючи цю вкрадену інформацію, злодії створюють копію картки і вже за її допомогою крадуть гроші з рахунку жертви. Але є один важливий момент: даних із магнітної стрічки недостатньо – шахраї мають знати ще й ПІН-код картки. Щоб отримати його, вони встановлюють на банкомат мікрокамеру.
Коментарі