На Волинському і Поліському напрямках, що межують з Білоруссю, обстановка залишається "без суттєвих змін".
Ознак формування наступальних угруповань окупантів не виявили. Про це повідомив Генштаб Збройних сил України у ранковому зведенні 20 грудня.
"Визначені підрозділи збройних сил Республіки Білорусь та Російської Федерації продовжують знаходитись в прикордонних з Україною районах", – повідомили в Генштабі.
За його даними, протягом 19 грудня противник завдав чотири ракетних та 60 авіаційних ударів, а також здійснив понад 80 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.
"В результаті постраждала цивільні інфраструктура та населення. Загроза завдання ворогом авіаційних та ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури залишається на всій території України", – попередило командування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В ЗСУ повідомили переможні новини з фронту
Ситуація на інших напрямках, за даними Генштабу на 6:00
На Сіверському мінометних обстрілів зазнали населені пункти Тимоновичі, Карповичі і Костобобрів Чернігівської області та Нововасилівка, Кіндратівка, Водолаги, Запсілля і Їздецьке на Сумщині.
На Слобожанському ворог обстріляв з мінометів та артилерії позиції наших військ в районах населених пунктів Стрілеча, Глибоке, Стариця, Вовчанськ, Волохівка, Чугунівка та Дворічна Харківської області.
На Куп'янському та Лиманському ворог гатив з танків, мінометів, ствольної та реактивної артилерії по районах населених пунктів Котлярівка, Крохмальне, Берестове Харківської області та Новоселівське, Стельмахівка, Макіївка, Площанка, Червонопопівка і Діброва Луганської області.
На Бахмутському та Авдіївському противник продовжує вести штурмові дії. Обстріляв з танків, мінометів ствольної та реактивної артилерії по позиціях ЗСУ в районах 30 населених пунктів.
19 грудня президенти Росії та Білорусі Володимир Путін та Олександр Лукашенко провели зустріч. Вона вперше за останні три роки відбулася на території Білорусі – у столиці Мінськ. З 2019 року Лукашенко сам постійно приїздив до Путіна.
Українська влада та командування ЗСУ вважають, що головна мета приїзду Путіна до Мінська була схилити Лукашенка до участі Білорусі у війні проти України.
Аналізуючи результати зустрічі Путіна та Лукашенка, американські воєнні аналітики наголосили, що участь Білорусі у війні проти України залишається малоймовірною.
Коментарі