У Львові на площі Ринок понад тисячу людей одночасно заспівали "Ще не вмерла України і слава, і воля…".
Так львів'яни відзначили 152-гу річницю з дня першого публічного виконання державного гімну України. Це відбулося 10 березня 1865 року під час концерту з нагоди Шевченківських днів у Перемишлі. Така акція вже стала традиційною для Львова. Вона відбувалась п'ятий рік поспіль.
У співочому флешмобі взяли участь студенти, учні, військові, бійці ДСНС, керівництво міста, духовенство та львів'яни. Перед виконанням гімну перед міською ратушею розгорнули велетенський синьо-жовтий стяг, а учасники розмістилися таким чином, що з висоти пташиного польоту утворили герб України. Коли пролунала сурма, флешмоб розпочали юні виконавці Державної хорової капели "Дударик".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не пустять в Україну, якщо не знаєш гімн - бойовики лякають донеччан
"Щороку ми цей гімн виконуємо зі сльозами на очах. Це не просто слова – це слова вічності. Слова, які ми відчуваємо щодня, переглядаючи звістку про події, які ми зараз переживаємо. Свого часу сповідник віри патріарх Йосиф сказав дуже влучні слова: дуже легко любити Україну, коли вона була би квітучою і гарною, але дедалі важче її любити зараз, щоб у майбутньому вона такою стала. Виконання гімну - любов до своєї Батьківщини, любов до своєї країни", - наголосив капелан Львівської міськради Павло Дроздяк.
Створення українського гімну бере початок з осені 1862 року. Український етнограф, фольклорист та поет Павло Чубинський пише вірш "Ще не вмерла Україна". Він миттєво став відомим серед українофільських гуртків. Не пройшов повз увагу й релігійних діячів. Один з них, отець Михайло (Вербицький), ще й знаний композитор, захоплений віршем, пише музику до нього.
Коментарі
1