Неділя, 12 березня 2017 23:17

Тарас Шевченко має понад 500 живих нащадків
5

Микола Лисенко показує свою книгу "Коріння Шевченкового роду"
Детальна схема надрукована на папері розміром 4,5 на 1,6 метрів
Портрет Тараса Шевченка в молодості
1310 імен налічує дерево роду нащадків Тараса Шевченка
Український куточок сім'ї Лисенків

1310 імен налічує дерево роду нащадків Тараса Шевченка. Його створив родич письменника по брату Йосипу, Микола Лисенко. Детальна схема надрукована на папері розміром 4,5 на 1,6 метрів.

"Складав дерево роду Шевченка близько 30 років. За основу брав архівні дані та спогади родичів. Почав рід Андрій Товстик, який був писарем на Запорізькій Січі. Дерево має 10 поколінь. Цю тему не досліджував жоден музей. Було дуже тяжко все об'єднати. Перше дерево створене висотою 3 метри і довжиною 10 метрів, потім вдалося зробити максимально компактніше", – говорить Микола Лисенко.

Прямих нащадків письменник не має, лише родичі по лінії братів, сестер, тіток та дядьків.

"Шевченко завжди рвався на Україну. У 1843 році заїхав в Керелівку (зараз село Шевченкове Звенигородського району Черкаської області. – Gazeta.ua). Зайшов до молодшого брата Йосипа. В того як раз народився син. Тараса попросили стати хрещеним. Йосип був мій прадід. У 16 років він зустрівся із хрещеним. Шевченко дуже цінував родину, поважав батька і матір. Завжди мріяв одружитися, побудувати дім, але не судилося", – продовжує Лисенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Пам'ятник із постаттю ленінською, а головою – Шевченка"

"Нащадки Шевченка є в США, Канаді, Англії, Франції, Німеччині, країнах Прибалтики, Російській Федерації, Японії та Австралії. Тарас об'єднав всіх українців, щоб були однією державою. Його твори сучасні для держави і для кожної родини. Він дуже часто писав про матір, сім'ю".

Репортаж із роковин вшанування пам'яті Тараса Шевченка у Моринцях та Каневі 9-10 березня читайте незабаром у "Газеті по-українськи"

Зараз ви читаєте новину «Тарас Шевченко має понад 500 живих нащадків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 1612
Голосування Що Вас найбільше дратує у Черкасах?
  • ями на дорогах
  • бродячі собаки
  • мало громадських туалетів
  • хамство в громадському транспорті
  • черги до лікаря
  • калюжі після злив
  • свій варіант в коментарях
Переглянути