2 березня у Львівському центрі надання послуг учасникам бойових дій презентували книжку "Скепсис". Автор книги – Григорій Обертайло (Володимир Бруньковський), колишній офіцер запасу, брав участь у подіях на Сході України.
"Скепсис" - це "фронтова повість, в якій показані проблеми української армії. Події відбуваються протягом 2014-2015 рр. на сході України в зоні АТО. Назви населених пунктів, де вони проходили, не вказані навмисно, імена та позивні діючих осіб змінені. Твір створений на основі реальних подій.
"Назва "Скепсис" - це робоча назва. Людина за рік часу перебування на Сході стала скептиком. Таким легко жити, але їх ніхто не любить, тому що вони сприймають все буденністю. Людина черствіє і вже не може відрізнити хорошого від поганого. Легко жити, але погано, життя не має смаку. Моя книжка не є посланням, це виплеск. Я написав її за півроку, майже не спав. Я мусив вилити на папері те, що мені боліло. Вона чорна, бо всі, хто був там пам'ятають ті кольори: сірий, коричневий, бо там іншого кольору нема. І ще всюди бруд і в людях теж", - розповідає автор книжки Григорій Обертайло.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшла книжка про загиблих героїв АТО
В 2014 році автора призвали до лав ЗСУ через вторгнення російських військ на територію України, та подальшої окупації нею східних областей.
"Наша військова система – це аналог радянської системи. Просто змінили мову, загальні параметри, а решта все фактично совок і поки він є, то добра не буде. Прочитавши цю книжку, кожна людина зможе впізнати себе. Там є страх, ненависть, бо на війні без ненависті неможливо. Коли вона не розтрачується на ворога, то йде на близьких тобі людей. Зараз стільки є тих, хто прийшов з фронту і стріляється через ненависть, яку не може в собі втамувати. Тому її треба виплескувати. Коли людина приходить з фронту, то біля себе потребує кохану чи просто близьку людину. Війна – це справа молодих. Чим людина старша потрапляє в екстремальну ситуацію, тим воно важче проходить. Я можу судити по своїх дослідженнях, що молодим хлопцям набагато простіше увійти в життя, ніж старшим. Я на фронті зрозумів, що релігія до Бога має дуже невелике відношення, так само як армія до війни", - пояснює автор.
У своїй книзі він розповідає про рік, проведений на війні звичайною людиною – мобілізованим офіцером, акцентує на внутрішніх проблемах нашого суспільства, копією якого завжди були та будуть Збройні Сили.
"Я не знавець літератури, тому ця книжка для мене є відкриттям. Вона важлива тим, що Львів і територія за Збручем завжди хоче поставити себе на визначне місце в історії України. Я не дуже пригадаю великого масиву літераторів, які почали видаватися і писати про події на Сході. Тому мені приємно говорити про цю книжку, бо вона є відкриттям галицького усвідомлення, погляду на ці події зсередини, - розповідає Тарас Бортнічук, представник Львівського центру надання послуг учасникам бойових дій. - Книжка наповнена інтимною відвертісю головного героя. Читаючи її, ми можемо побачити не тільки війну, тут є дружба і її розвиток, сімейні взаємовідносини і лірична, романтична лінія".
Журналіст Влад Якушев, в минулому прес-офіцер 14-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, написав книжку про українських військових, які обороняли місто Мар'їнку на Донеччині.
Коментарі