Після зими береги більшості річок Закарпаття вкрилися купами пластику. Його з гір у низину зносить течією.
На водозаборах утворились довжелезні сміттєві затори, йдеться в сюжеті ТСН.
Щодня вода приносить сюди сотні кілограмів пластику.
"Наші жителі прибирають прибережні території та біля доріг. Частково вирішують питання, але на певний час, бо потім знову кидають, змітають і сміття поповнюється", - розповідає сільський голова села Вільшани.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Місцеві жителі перетворили заповідник на звалище
В області немає жодного сміттєпереробного заводу. В більшості районів відсутні навіть полігони для утилізації побутового мотлоху. А дві третини сіл не мають угод із підприємствами, яке вивозять відходи. Тож утилізують як вміють.
"Ми спершу виписуємо припис, а за повторної перевірки, в разі не виконання припису, загрожує штраф від 255 до 865 гривень. Це проблема нашого законодавства", - розповідає заступник начальника державної екоінспекції в Закарпатті.
За хвилину за течією річки Тиси із Закарпаття в Угорщину вода виносить до 100 пластикових пляшок. За це уряд сусідньої країни офіційно висловив претензії місцевій владі.
"Це той непотріб, який закарпатці викидають поблизу хат, у лісах, на узбережжях, а потім паводкова вода зносить усе в річку й "експортує" до країн Євросоюзу. Зате, коли ми ініціюємо будівництво сучасних сміттєпереробних заводів, здатних переробити відходи й генерувати електроенергію чи тепло, люди провалюють ініціативу на громадських слуханнях, виходять на акції протестів і готові блокувати дороги", - каже губернатор Геннадій Москаль.
Коментарі