субота, 09 лютого 2019 19:51

Раїса Кириченко любила високі зачіски, книги та домашню кухню
8

Раїса Кириченко все своє життя допомагала рідному селу.
Фото: Facebook
Раїса Кириченко все своє життя допомагала рідному селу.
Раїса Кириченко все своє життя допомагала рідному селу.
Раїса Кириченко все своє життя допомагала рідному селу.
Раїса Кириченко все своє життя допомагала рідному селу.

9 лютого 2005-го через хворе серце пішла з життя співачка Раїса Кириченко. Їй був 61 рік. Вона виконувала пісні "Я козачка твоя", "Пане полковнику", "Мамина вишня". Перед цим вона довго й тяжко хворіла на нирки. Поховали її в рідному селі Корещина на Полтавщині.

Перша робота була на колгоспній фермі - телятницею. Якось у село приїхав хор Кременчуцького автозаводу. Його керівник оцінив талант Кириченко і взяв її в ансамбль. 1968 року вона увійшла до складу Черкаського народного хору.

Працювала на Кременчуцькому автомобільному заводі, де і закінчила заочно десятирічку. Не отримувала спеціальної музичної освіти.
Раїса співала в ансамблі "Веселка" Полтавської філармонії. Там вона і познайомилась із своїм майбутнім чоловіком, баяністом Миколою Кириченком. Через рік вийшла за нього заміж. На запрошення керівника ансамблю "Льонок", Анатолія Пашкевича. Тоді сім'я Кириченків переїхала до Житомира.

У 46 років співачка отримала звання народної артистки України.

Раїса Панасівна і вдома робила високу зачіску, макіяж. Дуже любила готувати, особливо борщ, галушки, вареники. Мала багато книг по кулінарії, вигадувала страви з сиру, салати.

Працювала викладачем відділу співу Полтавського музичного училища ім. М. В. Лисенка. У 1995 році після гастролей у Канаді артистку почали турбувати нирки. Через рік їде до Німеччини, де її чотири місяці готували до операції. 12 червня 1998 року в Україні співачці пересадили нирку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий пам'ятник Раїсі Кириченко на неї не схожий

Після довгої хвороби, у 2000 році співачка переїхала до Києва. Влітку 2002 року завдяки Кириченко у її рідному селі Корещина збудовли церкву та відремонтовано сільську школу, яка отримала статус середньої. Також вона посприяла, щоб в село провели газ.

1 лютого 2005 року у Національному інституті хірургії та трансплантології Раїсі Кириченко зробили операцію на серці. Але операція не допомогла. 9 лютого 2005 року вона померла через хворобу серця у віці 61 року. Поховали її у селі Корещина Глобинського району Полтавської області поруч з могилою її матері, як вона заповіла.

Раїса Кириченко — народна артистка, герой України, почесна громадянка канадського міста Клівленд. Народилася артистка 14 жовтня 1943 року в селі Землянки Глобинського району. Закінчила Харківський інститут мистецтв лише в кінці 1980-х. У 1999 році її нагородили "Орденом княгині Ольги". У 2003 написала книгу спогадів "Я козачка твоя, Україно". 3 1 жовтня 2003 року присвоїли звання "Герой України" та вручили Орден Держави. У Полтавському педагогічному університеті відкрили музей Раїси Кириченкої. У Полтаві існує вулиця Раїси Кириченко, на якій біля адміністративної будівлі ОДТРК "Лтава" 13 жовтня 2012 року встановили пам'ятник співачці. Вулиці на її честь також є в Кобеляках, Кременчуці, Тростянці, Черкасах.

Зараз ви читаєте новину «Раїса Кириченко любила високі зачіски, книги та домашню кухню». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути