Лісівникам Жмеринського лісгоспу вдалося зафіксувати на відео рідкісних хижаків – червонокнижних лісових котів.
За словами працівників, чисельність лісового кота на Вінниччині стабільно зростає. Проте побачити цю тварину не так просто - вона веде потаємний спосіб життя. Втім нещодавно лісівники знайшли трьох кошенят у лісових угіддях.
"Вперше за 16 років роботи у лісовому господарстві у мене стався такий випадок, – розповідає майстер лісу Ярошинського лісництва Жмеринського лісгоспу Олександр Тимченко. – Ми знайшли виводок котенят у купі хмизу. Одне одразу ж утекло, інших двох ми, звісно, відпустили. Кубла ніде поблизу у дровах не було, швидше всього, мама-кицька вивела їх на полювання, налякалась і втекла. Котенята відрізняються від домашніх родичів не лише більшим розміром, а й особливо дикою поведінкою: шипіли, випускали кігті".
На Вінниччині мешкає трохи більш як 20 лісових котів.
Їх розмір значно перевищують розміри домашніх котів: довжина тіла може сягати до 90 сантиметрів. Водночас хвіст – коротший та "притуплений", покільцьований кількома темними смугами. Очі в цього кота блакитного чи сірого кольору.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Регочуть, цілуються і позують на камеру: фотодобірка найсмішніших тварин
Червона книга України — документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
До Червоної книги України заносяться види тварин і рослин, які постійно або тимчасово перебувають чи зростають у природних умовах на території України, в межах її територіальних вод, континентального шельфу та виняткової (морської) економічної зони, і знаходяться під загрозою зникнення. Занесені до Червоної книги України види тварин і рослин підлягають особливій охороні на всій території України.
Коментарі