Gazeta.ua пропонує переглянути історичні фото села Коропець, кінця ХІХ - початку ХХ століття. Їх вдалось розшукати у архівах.
Селище Коропець Монастириського району Тернопільської області заснували у 1421 році.
Розташоване у місці впадання річки Коропець у Дністер. Відоме своїми пам'ятками — дендропарком, дерев'яними церквою Успіння Пресвятої Богородиці та дзвіницею, палацом графів Бадені, костелом святого Миколая.
Поблизу села археологи виявили залишки трипільської та давньоруської культур. Довгий час було у складі Польського королівства та Австро-Угорської імперії.
1664 - го в Коропці проживали 119 господарів, 7 ремісників, багато будинків були порожніми. У 1672- му Коропець спалили турецько-татарські орди. Потім власниками були Потоцькі — нащадки Стефана Потоцького.
У 1893 році Коропець переходить у власність маршалка Галицького сейму, графа Станіслава Марціна Бадені. Станіслав одразу почав реконструкцію замку у родинну резиденцію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новобудови і старі райони - показали фото Львова радянської доби
Палац та парк біля нього почали закладати у 18 столітті. Він отримав назву Бадені, на честь графа Казімєжа, що був намісником Галичини, прем'єром Австрії та міністром внутрішніх справ. Досі у палацовому парку збереглися величезні старі дерева, зокрема, екзотичні (наприклад, платани).
Новий палац вибудували у стилі віденського ренесансу. Роботи були завершені в в 1906 році. До нашого часу збереглася овальна бальна зала на першому поверсі палацу. Поруч з королівською залою знаходилися їдальня, бібліотека та каплиця. З іншого боку тягнулися житлові приміщення. Другий поверх- житлові приміщення. У Першу світову війну в 1914—1920 роках палац було сильно пошкоджено та пограбовано. Палац відкритий для відвідин.
Директору львівського музею "Тюрма на Лонцького" Руслану Забілому передали архів УПА. Його знайшов у Турківському районі Львівської області Богдан Пасьович з села Боберка. Разом з бідоном приніс документи до Турківської РДА.
Коментарі