Софія Ярмош із Черкас стала сотою користувачкою "безвізу". За рік побувала в Угорщині, Хорватії, Боснії, Німеччині, Сербії та Польщі. Про враження від подорожей розповіла Gazeta.ua.
"Я їхала в Угорщину до друзів на півдня. А потім поїхала у сербське місто Белград, бо маю там багато друзів. Це було перше місто, з якого я плакала і не хотіла їхати. Дуже красиве місто - архітектура проста, але пасує одна до одної. Взагалі Балкани дуже нагадують Україну. Там як вдома. Люди дуже хороші, ментально схожі на українців - тобто "Все погано, але можна з того поржать", - розповідає Софія.
Дівчина має друзів у кожній відвіданій країні. Найбільше у Боснії, Сербії та Німеччині.
"Берлін, де ходять туристи, і де живуть місцеві - це наче два різних міста. До нього треба звикнути. Культурний та історичний центр весь прилизаний, прибраний, без графіті. Спальні районі брудніші - може бути розкидане сміття, недопалки, бачила пацюка біля будинку. У Берліні була в парку, де за часів Гітлера було гетто і катували людей. Там стоять таблички, де написано англійською і німецькою, що там відбувалося. Навколо люди веселяться і це було дивно. Берлінські авіалінії - найгірші, які я бачила. Вони постійно відміняють рейси. Востаннє, коли приїхала в аеропорт, рейс відмінили. На сервісі мені знайшли квиток на завтрашній рейс. Питаю: "А де я буду жити? Із готелю я вже виписалася". За рахунок авіаліній поселили на одну ніч у гарному готелі, оплатили сніданок і обід".
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навколо світу за 79 днів: чоловік подорожував на велосипеді
Софія навчається у Черкаському державному технологічному університеті на міжнародній економіці. Є членом Всеукраїнської громадської організації "Зелена молодь України".
"Завдяки світовому руху "зелених" є друзі в різних країнах. Колись організовували семінар "Відкрий кордон" у Берліні. Познайомилася із хлопцем із Сирії, звати Бадр. Питала "Чому ти переїхав?" Відповідав: "Знаєш, я хотів жити". Він мав документи, навіть вступив до університету. Зараз має офіційний статус біженця. Перші місяці заробляв гроші тим, що стриг людей у себе на квартирі. Потім почав допомагати у місцевій школі. Каже: "Я не роблю тут нічого поганого. Допомагаю цьому суспільству як можу". Зараз працює у організації, яка допомагає адаптуватися мігрантам".
Мандрівник Віталій Душка побував у 45 країнах світу. Працював барменом на круїзних лайнерах, продавцем у брендовому магазині, збирачем ягід. Під час роботи часто їздив на екскурсії - плавав із дельфінами й скатами на Кайманових островах, дивився на піраміди Мексики й водоспади Ямайки, на Нідерландських островах займався дайвінгом, в Ісландії купався у термальних джерелах.
Коментарі