Львів - одне з перших міст в Україні, де вжили карантинних заходів. На час карантину в місті закрили всі торгово-розважальні центри, непродуктові крамниці, салони краси, спортивні зали. Місто спорожніло. Державні та комунальні установи, також різні сервісні центри перейшли в онлайн- або телефонний режим обслуговування. Мало не щодня заходи посилюються. З 24 березня у Львові та всій Львівській області вводять режим надзвичайної ситуації. Таке рішення ухвалила обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Центр міста, зазвичай переповнений туристами, зараз порожній. Закрито більшість ресторанів, кав'ярень, кондитерських. Деякі працюють - видають їжу на винос. Це невеликі кав'ярні, піцерії. Столики розміщено на вулиці і на значній відстані один від одного. Клієнтів просять дотримуватися дистанції. Також - за можливості розраховуватися безготівковим способом. Цін не піднімали.
"Якби ми підняли ціни на каву чи солодощі, наші клієнти не зрозуміли б. Ми зараз просто виживаємо, а не заробляємо. Якщо вийдемо цього місяця в "нуль", аби сплатити за оренду, зарплати, це буде чудово", - каже Оксана, бариста однієї з кав'ярень, що працюють під час карантину.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсіонерам скасували пільговий проїзд: перелік міст
Уперше за 13 років закрився ресторан "Криївка" навпроти міської ратуші. Раніше в черзі туди можна було простояти навіть годину.
"Увесь наш бізнес побудовано на роботі з нашими гостями та їхньому доброму настрої. Ми зупинились, але як роботодавець надаємо усі наші ресурси, аби наші працівники могли забезпечувати свої сім'ї та реалізовувати ідеї і проєкти, які є актуальними навіть у цей складний період. Життя набагато довше за будь-які епідемії, а віруси не мають імунітету від організованих людей, які усміхаються і самі створюють своє майбутнє! Усі наші заклади, в тому числі проєкти, які працюють ыз відвідувачами офлайн, теж буде зачинено на час до 3 квітня", - кажуть у холдингу емоцій !FEST.
У компанії працюють понад 2 тисячі людей. "Авіація Галичини" налагодила виробництво одноразових масок. Компанія планує забезпечити своїх працівників та партнерів, а згодом передати на продаж.
Багато львів'ян, які працювали в туристичному бізнесі, втратили роботу. Це продавці і виробники сувенірної продукції, власники комерційного житла, готелів, хостелів. Втратили заробіток і львівські гіди. Дехто пропонує незвичні екскурсії.
"Екскурсії онлайн. Пізнавати світ можна по-різному, будь-коли і будь-де. Можна навіть не виходити з дому. Достатньо бажання та наявних технічних засобів", – пише на власній сторінці в соцмережі відомий екскурсовод Петро Радковець.
Львівські музеї, картинні галереї, мистецькі заклади, органний зал, театри також пропонують екскурсії чи вистави, концерти онлайн. Львівська міськрада ухвалила кілька рішень для підтримки підприємців. Зокрема, звільнила від сплати оренди приміщень комунальної власності.
На карантин частково пішов також ресторан швидкого харчування McDonald's. Замовлення видають лише кур'єрам служб доставки їжі. У них в цей час найбільше роботи.
"Якщо до карантину в мене було до 10 замовлень, то зараз встигаю брати 20-30. Люди готові чекати стільки, скільки треба. Найчастіше замовляють швидку їжу – гамбургери, піцу, десерти. Інколи купую ліки в аптеках. Вартість доставки залежить від вартості замовлення. Пощастило, що карантин весною і кур'єри можуть спокійно їздити велосипедами", - каже Іван, працывник однієї з компаній з доставки. Очікує в черзі на замовлення страв таких самих кур'єрів під кав'ярнею.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як Львів відмивають від коронавірусної зарази
По порожньому центру інколи гуляють львів'яни. Дехто бачить і позитивні моменти в запровадженні карантину.
"Скільки живу у Львові, ніколи його таким красивим не бачила. Відсутність натовпів туристів, куп сміття на вулицях, шуму, криків, прохачів, музикантів – це все не може не тішити. Місто - прекрасне, величне, залишилися тільки пам'ятки й архітектура. Львів відновиться, як Венеція. Туди припливли дельфіни, в каналах з'явилася риба. Може, це й на краще. Місто відпочине від людей", - каже львів'янка Олена Петрівна.
Комунальні служби Львова щодня дезінфікують місто: миють вулиці, тротуари, зупинки, транспорт, сходові клітки будинків. Скасовано безкоштовний проїзд для пільгових категорій у громадському транспорті на час карантину.
У Львові 20 березня зафіксували перший випадок зараження коронавірусом. COVID-19 виявили у чоловіка, який нещодавно повернувся з Німеччини. Станом на 24 березня, у Львові два підтверджених випадки зараження коронавірусом Covid-2019.
Коментарі