Ексклюзиви
Неділя, 16 червня 2019 07:31

"Хай валяється. Як не моє, взяти не смію" - чого вчать батьки відомих і успішних українців
5

Сьогодні в Україні святкують День батька. Офіційно свято з'явилося цьогоріч і буде святкуватись в третю неділю червня.

Ми запитали відомих вінничан, чого їх навчив батько і яких життєвих настанов вчать своїх дітей.

Анатолій Вольський, артист драми Вінницького обласного академічного музично-драматичного театру імені М.К.Садовського

"Від батька перейняв бути чесним, щирим і не брати чужого. Якщо сам не заробив, не моє. Хай валяється, а взяти не смію. Цим основам навчив свою доньку. Натомість не добрав батькової стриманості. Я запальний по житті. Дружина дорікає, що в мені достатньо польської крові, щоб довести до неврівноваженості будь-кого. Стер би зі свого життя вчинки, за які соромно. По серцю ріже словом, яким образив когось.

Автор: Тетяна САРАХАН
  Анатолій Вольський
Анатолій Вольський

Діти дуже чітко розуміють дорослих і все прораховують. Важливо помітити межу і вчасно зупинити, щоб не розгубитись у думках, хто кого вчить. Мусив морально ламати свою дитину. Дві години вчив 4-річну доньку порядку. Гралася на кухні. Розкидала картоплю. Мама попросила зібрати. Мала не захотіла. Розкидала ще більше і зібралася йти. Стала проявляти характер. Заплакала. Я виставив за двері бабцю, діда, які стали жаліти дитину. Кажу: "доця, японський городовий. Подивися в мої очі, артістка ти. Кого хочеш обіграти, професійного актора? Ти не вийдеш з цієї кімнати поки не прибереш. Все зрозуміла?". Просиділа дві години хникаючи. Нарешті зібрала картоплю і вийшла з кухні. Тоді таки навчив. Зараз донька вчить свою і каже: "Тату, твої уроки дарма не проходять".

Володимир Шамрай, головний лікар Подільського Центру онкології

Автор: фото надане Володимиром Шамраєм
  Володимир Шамрай з сім'єю
Володимир Шамрай з сім'єю

"Батько завжди був для мене авторитетом. Все життя досягав усе своїми силами. Казав мені: "Труднощі справжнього чоловіка лише загартовують. Це стимул іти вперед". Ці слова завжди згадую, коли мені непросто на кожному етапі життя. Вчив ніколи не опускати руки. Має бути ціль. Цей меседж передаю своїм дітям. Зараз старшій донька, бо менше ще зовсім маленька. В першу чергу треба дуже багато працювати хоч вони і дівчатка. Особливо це стосується лікарів. Вони вчаться все життя. Завжди варто візуалізувати свою ціль вчитись чужому досвіду, але не повторювати чужих помилок."

Галина Левицька, колишній керівник вінницького РАЦСу

Автор: Тетяна САРАХАН
  Галина Левицька
Галина Левицька

"Батько навчив відповідати поглядом на добро і негатив. Досі згадую його гарні очі, але водночас з пронизливим поглядом. Коли я хотіла піти погуляти кудись з дівчатами, було достатньо одного погляду, щоб зрозуміти чи можна. Ніколи мене не бив і не сварив. Все любив казати, що за спиною кожного стоїть товкач, який направляє йти до задуманих цілей і не дозволяє переступати через голови інших людей. Доньку також вчу цьому і найголовніше — берегти сімейні традиції та затишок".

Андрій Рева, міністр соціальної політики

Автор: фото надане Андрієм Ревою
  Андрій Рева
Андрій Рева

"Навчив бути людиною, жити по совісті і поважати старших. Також дослухатися до думки інших людей. Цьому навчив і свою доньку. Мій батько працював на залізниці. Додому приїздив лише на вихідні. Він брав мене за руку і вів на природу. Навчив мене розрізняти дерева, трави, всілякі рослини. Разом ходили за березовим соком. Зараз і я лише приїжджаю на вихідні і весь час проводжу із сім'єю".

Оксана Яценко, керівник департаменту освіти Вінницької міської ради

Автор: фото надане Оксаною Яценко
 

"Мій батько — колишній військовий. Постійно вчив дисципліни. Ще підлітками брав мене з братом в ліс і лишав на самоті. Сам ховався недалеко та потай стежив за нашими діями. Ми не розуміли, що відбувається. Але мали самостійно вийти з того лісу. Так навчив виходити із складних ситуацій та любити життя. Можливо, комусь такі методи виховання здадуться садистськими, але зараз я випливу з будь-якого виру. Частково цьому вчу своїх доньок, бо вже інше покоління. Вчу мати завжди розумний вибір. Вони мають пояснити і мотивувати, які будуть наслідки. Уміти брати на себе відповідальність. По-друге вчу бути їх гарними мамами. Нема того, що не може зробити мама".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: День матері в Україні: історія свята

Указ про встановлення свята підписав президент Петро Порошенко.

День батька встановлений з метою створення сприятливих умов для зміцнення інституту сім'ї як основи суспільства і визнання на державному рівні ролі батьків у вихованні дітей.

Зараз ви читаєте новину «"Хай валяється. Як не моє, взяти не смію" - чого вчать батьки відомих і успішних українців». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода