![Голови сільських рад пройшли навчання у Польщі](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/742/742481_w_300.jpg?v=0)
Більшість голів сільських рад не спроможні організувати наповнення і планування бюджетів. Для цього слід готувати нові кадри. Один із напрямків підготовки - знайомство з досвідом іноземних держав. Про це на прес-конференції розповів заступник керуючого справами виконавчого апарату Вінницької обласної Ради Сергій Лановик, повідомляє кореспондент Gazeta.ua.
"Якщо замість 100 тисяч з'являється 500 - голови вже не знають, що з ними робити. Багато звикли працювати так: в районі сказали, що треба робити і вони роблять, а треба бути лідером громади. Для цього ми організували поїздку до Польщі. Сільським головам сподобалась тамтешня доступність влади до людей. У гміні сидить одна особа, яка приймає усі документи від громадян. Людина звертається зі своєю проблемою, яку передають спеціалістам у повіт. Через встановлений термін видається готова відповідь у гміні. Щоб у нас запрацював такий механізм, потрібно провести об'єднання громад, дати їм фінанси і адміністративні повноваження", - розповів Лановик.
Делегація із 16 голів сільських рад Вінниччини протягом 12-15 грудня перебувала у Лодзинському воєводстві в Польщі. Поїздку організувала Вінницька обласна асоціація органів місцевого самоврядування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ветерани АТО почали створювати міні-колгоспи
"На початку реформування адміністративного устрою головна проблема поляків були - кадри. Вони кажуть, що виховувати кадри треба із дитячого садочка. Ті, хто працювали у 80-90-х роках мислять тими часами, а треба на перспективу. У нас теж є активні та пасивні громади. Одні пишуть гранди, а інші чекають чогось. Люди з часом бачать між ними різницю і будуть змушувати до активності", - додає чиновник.
Коментарі