З березня допомогу на оплату комунальних послуг білоцерківці будуть отримувати "живими грошима" і самостійно направлятимуть їх на оплату рахунків.
Систему монетизації субсидії вже запустили, повідомляє 04563.com.ua.
За словами Петра Порошенка, середній розмір виплат становитиме 1 500 грн. Після того, як отримувач субсидій розрахується за отримані послуги, готівкові кошти залишаться в його розпорядженні.
У березні готівку для розрахунків за комунальні послуги виплачуватимуть одержувачам субсидій.
Як пояснив міністр соціальної політики Андрій Рева, одночасно діятиме запущена з січня 2019-го року монетизація, яка передбачає розрахунки за спожиті послуги субсидіантами через Ощадбанк і за результатами вже цього опалювального сезону виплату невикористаних субсидій одержувачам готівкою.
Усі громадяни, яким призначили субсидію з 2018 року, у березні отримають кошти для оплати комунальних послуг за лютий 2019-го. У квітні надійдуть гроші для розрахунку за березневу "комуналку", у травні - за спожиті у квітні послуги.
Людям, які давно оформили субсидію, перерахують кошти грошовим переказом через державний Ощадбанк, а пенсіонерам виплатить Пенсійний фонд одночасно з пенсією.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українців позбавлятимуть субсидій: подробиці
Для отримання грошового переказу необхідно буде звернутися до найближчого відділення Ощадбанку і надати паспорт та ідентифікаційний код.
Пенсіонери, які отримають пенсійні виплати через інші банки, відповідно зможуть зняти свою субсидію безпосередньо у банкоматі цього банку. Тим, у кого немає пенсійної картки, гроші доставить "Укрпошта".
Домогосподарство отримуватиме підтримку від держави у вигляді субсидії готівкою і далі зможе самостійно розраховуватися за спожиті послуги, а зекономлені кошти використати на свій розсуд. Тож таке поняття, як обов'язковий платіж, скасовується.
Монетизація субсидій є логічним завершенням реформи ринку комунальних послуг. Перед нею країна має пройти кілька етапів. Встановити ефективну цінову модель ринку на природний газ, потім створити мультифункціональні реєстри субсидіантів.
Коментарі