— Чула, що за послуги няні держава повертатиме гроші. Думаю цим скористатися. Бо зараз, коли треба відійти у справах, то залишаю однорічну доньку з сусідкою. Плачу по 50 гривень за годину. Що потрібно зробити, аби мені повернули ці витрати? — запитує гайсинчанка Наталя Сокольвак, 29 років
Вид соціальної допомоги "Муніципальна няня" з'явився цьогоріч. Послуга доступна сім'ям із дітьми до трьох років.
— Така родина має право щомісяця отримувати 1626 гривень на відшкодування витрат на послуги няні, — говорить 46-річна Олена Бессараб, начальниця відділу контролю та виплати адресних грошових допомог управління соціальної та молодіжної політики Гайсинської райдержадміністрації. — Батькам потрібно обрати няню та підписати з нею договір. Його копію і відксерене свідоцтво про народження дитини, паспорти батьків і документи про оплату послуг няні (це може бути розрахункова квитанція. — Газета) потрібно подати до управління соцзахисту. Слід написати заяву про надання допомоги. У подальшому звітувати про оплату послуг няні необхідно щомісяця, до п'ятого числа. Виплата на дитину у 860 гривень теж залишається.
Няням у свою чергу потрібно зареєструватися фізичною або юридичною особою-підприємцем, яка надає послуги з догляду за дітьми. Щомісяця повинна сплачувати податок — єдиний соціальний внесок.
Працювати нянею вигідно людям, у яких не вистачає страхового стажу до пенсії. Якщо працює неповний день, то може укладати договір з іще однією сім'єю. У свою чергу сім'ї, в яких двоє дітей, можуть оформити два договори про догляд за ними. Отримуватимуть кошти на кожну угоду.
Матері при оформленні послуг няні не обов'язково виходити на роботу.
Коментарі