неділя, 30 грудня 2018 17:20

Перед Новим роком ціни на овочі й фрукти зростуть на 15 відсотків

— Торгівля перед святами почала оживати. Це радує. З копченостей беруть ковбасу "Московську". Із дорогих її купують найчастіше, — говорить продавщиця фірмового магазину ковбасних виробів на Центральному ринку Полтави. Працює тут 15 років. — Але все більше народу починає "любити" ліверку. Навіть на свята. Вона по 43,30. Півкілечка лишилося. Бува, що за півдня і два ящики розкуповують. Сардельки тоже по кіло-два вже не беруть, лише три-чотири штуки.

На Центральному ринку селяни з Полтавського району найчастіше скупляються перед Новим роком. Ціни на продукти перед 31 грудня зростуть на 15%, кажуть продавці.

35-річна Марина Кундіренко із Супрунівки купує на салат півкілограма вареної ковбаси "Лікарської" по 167 грн/кг. До "Московської" тільки приціняється, варено-копчена коштує 234 грн/кг, сирокопчена — 315.

Зарплата Наталії Кундіренко — 6 тис. грн. Як і більшість мешканців Полтавського району, ціни на картоплю, капусту та моркву її не цікавлять — на бабиному обійсті в Супрунівці має город. Із Мариною йдемо ринком. Зранку покупців мало. Найлюдніше — у м'ясних рядах. Свинячий балик і телятина коштують по 130 грн/кг. Для Марини це дорого. Каже, що наступний — рік Свині, тому на стіл її не подаватиме. Веде до входу в критий ринок, де стоїть ятка з фабричною курятиною зі Стасів, Диканьки, Дніпра. Синій худий півень із цінником "як домашній" коштує 36 грн/кг.

— Візьміть петушка по 46. На десятку дорожче, ну красавчик же, — продавщиця дістає за лапу тушку нежирного півня. — А четвертушку вам яку? Охлаждьонку чи заморозку? Дєвочки, не торгуйтеся. Я ж не своє продаю, а фабричне.

За "красавчика" на холодець Марина платить 130 грн, чотири недрібні курячі четвертинки затягують на 81,5 грн.

В одній із яток рибного павільйону торгує подружжя.

— У нас — найкраща риба, — розповідає 50-річна господиня. — Покупці — процентів на 80 пенсіонери. Беруть дорожчу продукцію, бо якісна. Ціни більше року не міняються. 2017-го на новорічні свята на червону рибу навіть скидали. Можуть здорожчати хіба морепродукти.

Слабосолене філе сьомги коштує 470 грн/кг, хвіст сьомги — по 350. Горбуша — 280, креветки від 225 до 510.

Ідемо туди, де бички і мойва. Наталі потрібна скумбрія. Ціна на неї однакова по всьому базару — 85 грн/кг.

— Рибний базар — це контрасти, — зачіпає розмовою високий 30-річний продавець через дві ятки. — Найбідніші приходять по салаку й мойву, багаті шукають сібаса, палтуса, тунця. Але таку рибу вибирати краще не на ринку, а в cупермаркеті "Метро". Ви скумбрію будете пекти чи солити? Якшо пекти — розкажу рецепт. Почищену треба розрізати по хребту, посолить, поперчить, покласти цибулі кільцями і збризнуть лимонним соком. Запікать при 180 градусах хвилин на 20–30. Смакота. Жарити люди купують найчастіше минтай по 75 та хек по 79. На дорогу рибу, мідії та креветки у моїх покупців грошей нема.

У критому ринку навпроти виходу до рибних павільйонів 19 грудня відкрилася нова овочева ятка. Продавщиця у назвах заморської зелені ще плутається. На вітрині — розмаїття овочів, фруктів і зелені у прозорих упаковках. Помідори чері, солодкий перець різних кольорів, баклажани, виноград синій і зелений, груші, гриби, лимони, грейпфрути, мандарини.

Марина прицінюється до крупного свіжого винограду. Синій коштує 84 грн/кг, зелений — 90.

— Ні, — каже, — мабуть, фрукти куплю в супермаркеті. Там виноград кишмиш точно дешевший.

Жінка в модній дублянці з блискучим тисненням і норковим хутряним капюшоном просить зважити по головці салатів Айсберг та Радічо — по 72 та 136 грн/кг. 300-грамова головка Радічо, схожа на дрібну капустину з фіолетовим листям, затягує на 40 грн. Жінка не торгується, зелені й овочів бере на 400 грн.

— У сина день народження майже одночасно з новорічними святами. Двох оцих головок вистачить на чотири салати для гарної компанії. Кладу в них помідори чері або домашні в'ялені, сир брі чи бринзу. Ще додаю перець солодкий, припущений оливковою олією для м'якості. У приправу змішую мед, гірчицю, лимонний сік, оливкову олію, соєвий соус. Із курячою грудкою виходить дуже смачно. У багатьох ресторанах його куштувала, але домашній — смачніший. І дешевше разів у п'ять. У ресторані ще й обдурять, замість Айсберга пекінську капусту покладуть.

Власник ятки — молодий чоловік років 35, з борідкою, у спортивному одязі. Приніс ящик з авокадо. Каже, першим днем торгівлі задоволений. Люди хвалять за якість. Відбірні гриби продає по 38 грн/кг.

— Числа 29–30 ціна підстрибне відсотків на 15, — охоче ділиться інформацією.

— М'ята коштує 336 гривень за кілограм, мікс салатів — 45 гривень за прозорий пластиковий контейнер. Уся зелень — з Іспанії, Нідерландів, Італії. Вітчизняною торгувати не планую, бо має поганий вигляд.

Виходимо з ринку. У пакеті Марини — півень на холодець, чотири задні курячі четвертинки, одна скумбрія, 0,5 кг ковбаси і 2 кг турецьких мандаринів по 28 грн. На все витратила 621 грн. На таку суму й розраховувала. Ще купить цукерок, але шоколадних — тільки для дитини. Решта родини обійдеться карамельками. За святковий стіл покличуть хрещених батьків 8-річної доньки Жені. Торт Марина спече вдома. Так дешевше.

Найдешевші ялинки продають біля Південного вокзалу

Найдешевші ялинки продають на ринку біля Південного вокзалу — 1,5-метрова за 60 грн. На базарі мікрорайону Алмазний — 120 грн. На ринках Київський і Мотель коштують 150 грн. На Центральному — 200 грн, штучна — 900. Якщо її спакувати неправильно, до наступного року товарний вигляд втратить, каже продавець.

Біля ятки з ялинковими прикрасами на Алмазному продають скляні кулі івано-франківської фабрики. Більші — по 80 грн, менші — по 65. Скляне порося в подарунковій упаковці — 65 грн. Жінка років 30 купує іграшку без упаковки, бо так на 10 грн дешевше. Подібну китайську пластикову бере за 25 грн.

— Зарплата піде вся на святковий стіл, — журиться, ховаючи прикраси в сумку.

Найдешевші ігристі вина вітчизняного виробництва "Коблево брют", "Артемівське" біле напівсолодке, "Київ" біле солодке у супермаркеті коштують 89 грн за пляшку. "Київ" — найсмачніше, кажуть покупці. Але найбільше купують "Асті" по 103 грн.

Зараз ви читаєте новину «Перед Новим роком ціни на овочі й фрукти зростуть на 15 відсотків». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Найбільше читають