П'ять років тому у столиці України загинули більше ста осіб.
Тоді на вже заповнений людьми Майдан Незалежності заїхали танки із загонами "Беркута". Застосували до громадян вогнепальну зброю. Народ очікував зміни чинного режиму в країні. Головпоштамт і комітет Держтелерадіо став схованкою для протестувальників. Горів Будинок профспілок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: За злочини проти Майдану посадили тільки 9 тітушок
Кілька десятків людей зникли безвісти, більше тисячі отримали поранення, сотні були заарештовані. Перед тим протестувальники організували ходу до Верховної Ради, яка отримала назву "Мирний наступ". Громадяни вимагали від влади рішень для виходу з кризи і врегулювання ситуації в країні. Звільнення з поста президента Віктора Януковича та змін до Конституції України. Працівники міліції, застосувавши вогнепальну зброю, жорстоко розігнали ходу. Як наслідок - того дня на вулицях Інститутській та Грушевського, у Кріпосному провулку та Маріїнському парку загинули 10 осіб, 509 отримали тілесні ушкодження.
Пізніше, в ніч із 19 на 20 лютого, під виглядом проведення АТО відбувся штурм Майдану, захоплення і підпал Будинку профспілок України. У результаті протистоянь загинули 16 осіб, постраждало ще 206. У приміщенні двоє людей загинули під час пожежі.
Член Європейського парламенту, колишній прем'єр-міністр Бельгії Гі Вергофстадт назвав Євромайдан найбільшою проєвропейською демонстрацією в історії ЄС.
20 лютого вже п'ятий рік поспіль українці вшановують пам'ять загиблих на Майдані Незалежності. Представники духовенства Білої Церкви відслужили молебень за загиблими. Учні білоцерківських шкіл поставили лампадки до стели Героїв Небесної Сотні. Під пісню "Плине кача" поклали квіти.
Після мирної ходи до Верховної Ради почалися криваві розстріли активістів.
Коментарі