Літній душ на ділянці приватного будинку чи дачі влітку може заощадити мало 30 відсотків витрат на газ або електрику для підігріву води у місяць, порахував будівельник Анатолій Яровий із Черкаської області.
"Якщо грамотно підібрати бак та обрати місце для розташування душа, у ньому вода ставатиме гарячою за півдня, - каже будівельник. - При цьому для нагріву не витрачається ніяких ресурсів окрім сонця."
Душову кабіну з баком ставлять якомога далі від дерев і будівель, аби нічого не затінювало сонця. Бак повертають на південний бік. Землю під душем утрамбовують.
"Бажано від душа прорити невелику канавку до ями. Тоді брудна вода стікатиме у неї, а не лишатиметься біля душу".
Бак фарбують у чорний колір, аби краще притягував світло. Обсяг баку для сім'ї із 4-5 осіб не повинен бути більшим 100 літрів. Інакше вода повільно нагріватиметься.
"Одна особа всередньому використовує 10 літрів води. Жінки із довгим волоссям використовують не менш, як 15 літрів, діти – 7-8 літрів. 30-літровий металевий бак при сонячній погоді й 23-26 градусах тепла нагріває воду до 50-60 градусів за півдня."
Найшвидше вода нагрівається в пласкій ємності. Проте тиск води із неї менший.
"Вода прогріватиметься швидше, якщо бак стоятиме стоятиме під склом. Тоді вітер її не охолоджуватиме. Деякі умільці до бака під'єднують змієвик із труб, подібний до сушки у ванній. Оскільки обсяг води у трубі невеликий, вона нагрівається швидше."
Якщо каркас кабіни дерев'яний, під ніжки підставляють цеглу, аби дошки не гнили.
"Товщину брусів каркасу підбирають залежно від літражу діжки, що кріпиться над кабіною. Чим більша діжка, тим міцніший має бути каркас. Також не варто економити на перекладинах, на яких лежатиме бак. Чим вони товстіші, тим менша ймовірність, що бак впаде."
Для кріплення баку на 30-60 л ставлять дошки товщиною 30-40 мм, бак на 150-200 л кладуть на 100-міліметрові бруси або на металеві кутики товщиною металу не менше 4 мм.
"Матеріал для стін і дверей кожен використовує, той, який забажає. Можна оббити дошками, якщо вони є. Як варіант, можна обрати пластикову вагонку. Зараз модно робити стінки із профнастилу – гнутого фарбованого металу. Але це дорого і непрактично. Метал влітку настільки сильно нагрівається, що об нього можна опектися".
Тимчасовий літній душ можна зробити за 3 години, стверджує будівельник.
"Такий підійде для дачі чи для ділянки, де ведуть будівництво. Його можна звести із трьох старих дверей. Вони виконуватимуть роль каркасу і стін одночасно. Замість баку можна встановити лійку для поливу рослин. Можна поставити й відро з під'єднаним розпилювачем і краном. Якщо дверей немає, то можна зробити каркас із відносно нетовстих брусів і обтягнути його щільним непрозорим целофаном. У такому разі бак або каністру бажано розмістити на даху капітальної будівлі й підвести від неї шланг в кабіну".

Коментарі