четвер, 02 листопада 2006 14:09

Восени зробити фундамент, а взимку звести стіни

Автор: фото: Євген КОЛЕСНИК
  Словенські монтажники монтують фронтон нового будинку в Процеві <a href='http://www.jelovica.in.ua/' target='_blank'>http://www.jelovica.in.ua</a>
Словенські монтажники монтують фронтон нового будинку в Процеві http://www.jelovica.in.ua

Світлана і Володимир, 40-річне подружжя із Севастополя, зайшли подивитися на незвичайне будівництво в Процеві, що за 32 км на південь від Києва. Приїхали до друзів. "Позавчора тут порожній двір був, а це, бачимо, вже перший поверх вигнали". За день зо два десятки цікавих побачили, як збирають із великих стінових панелей двоповерховий котедж. Раніше у столичних передмістях такого не будували.

— Усе виготовили в Словенії, — розказує 39-річний Антон Кружаєв, фінансовий директор компанії "ПТС Україна", яка веде будівництво на вулиці Пролетарській у Процеві. — Ми лише монтуємо будинок.

У будинко-комплектах є все необхідне, до найменшого цвяшка. Комплект котеджу "Клара" площею 191 кв. м привезли на чотирьох фурах за два дні. Автокран пригнали із самого рання. За дві години вивантажили будівельний набір на сільському обійсті. Приїхали до Процева і двоє монтажників-словенців. На батьківщині Ігор та Войко збирають такі будинки більше десяти років.

Одразу ж узялися виставляти перший поверх. Зарізати "по місцю" нічого не треба. Виставив, скрутив — і пішов далі. Поверх був готовий за 14 годин. 14-метрову стіну мансардного поверха з блоків 1,2x2,5 м Войко та Ігор змонтували за півгодини. Потому встановили протилежний бік. За 20 хвилин вже ставили торець.

— Зазвичай робимо все швидше, а тут кранівник повільно працює, — Войко показує йому, як розвернути фронтон. — Одну панель скручуємо пневматичним ключем за 5–7 хвилин.

Квадратний метр коштує 850–900 доларів

Ігор триметровим рівнем перевіряє, чи вертикально поставили стіну. Войко підбиває її мацолою (так словенці називають молот з півтораметровим держалном. — "ГПУ"). Кран підносить 8-метровий фронтон. Монтажники заводять його в пази бічних стін, і панель рівно опускається додолу. Її прикручують до бічних стін та підлоги. На мигах словенець показує, яку панель брати. Всі стіни пронумеровані, і ставлять їх по черзі.

— Те, що стіни скручують болтами, не використовуючи цементного розчину ("сухий" монтаж) — це головна перевага "Єловіци", — показує вже готовий перший поверх Антон Кружаєв. — Бачите, панелі прилягають так щільно, що й леза не встромиш.

Збирають будинки і в дощ, і морозної зими. Восени можна зробити стрічковий фундамент 1,3 м завглибшки і залити зверху плиту — під перший поверх (на неї потім покладуть підлогу-"сендвіч"). Головне — бетон має місяць вистоятися. Поверхня має бути рівною, без горбків, а перепад висот — не більш ніж 1 см.

— Стіни на об"єкт привозять готовими, з дерев"яними вікнами зі склопакетами та дверима, — каже 26-річний Максим Дубинка, директор з маркетингу компанії. — За два-три дні коробка буде готова. У приміщенні ставлять обігрівач — і можна робити оздоблення.

Котедж з опаленням, каміном і навіть барбекю, обійдеться у $850–900 за "квадрат", а "під ключ" — у $1100–1300. Ціна залежить від комплектації. "Єловіца" пропонує півсотні проектів котеджів на 1–2 поверхи, і будь-який можна змінювати за побажанням замовника. Виконають й індивідуальний проект. Такий коштуватиме на 6–10% більше.

— Новий клієнт замовив котедж на 300 квадратних метрів за індивідуальним проектом, — розповідає 46-річний Тарас Рубаняк, керівник компанії "ПТС Україна". — Завдяки використанню наших стінових панелей кошторис зменшився на 17 тисяч доларів. Нині ми вже маємо цілий пакет замовлень.





На будинки дають 50-річну гарантію

На 90% будинки виготовляють на заводі "Єловіца" в Словенії. На місці лише виконують оздоблювальні роботи в приміщеннях. Усі кути та розміри вивіряють до міліметра. Одразу вставляють вікна та двері. Європейську якість будматеріалів підтверджено сертифікатами.

— Ми не йдемо на зниження вартості проектів шляхом використання будматеріалів сумнівної якості, тому будинки "Єловіца" не найдешевші, — каже керівник "ПТС Україна" Тарас Рубаняк. — Зате співвідношення "ціна — якість" найкраще. Труби, батареї і котли для опалення, сантехніку та електрообладнання завозимо з Європи. Там вони дешевші й якісніші.

"Єловіца" має намір за кілька років відкрити спільне підприємство з виробництва швидкомонтованих будівель, запевнив представник словенського виробника  Матяш Тічар, 56 років. Котеджі зі збірних стінових панелей стануть такими ж поширеними в Україні, як усюди в Європі. Це знизить їхню вартість на чверть.

Словенці дають на свої будинки гарантію 50 років, хоча й досі служать перші будинки "Єловіци", споруджені 1905 року.

Стіни вдвічі тепліші

Стіна-"сендвіч" зі Словенії завтовшки 24,5 см тепло зберігає не гірше за півтораметрову цегляну. За українським стандартом, теплою вважається стіна з коефіцієнтом не менш як 2,75 (показник опірності втратам тепла). У будинків "Єловіца" він становить 4,2. За рік на опалення будинку витрачається пічного палива (солярки) 3 л/кв. м житла. Його стіни опиратимуться пожежі не менше години.

Житло здають "під ключ"

Замовникам "ПТС Україна" (м. Київ, вул. Глибочицька, 69, (044) 417-63-00, (067) 408-55-73, www.jelovica.in.ua) надає весь обсяг послуг — розробку і погодження проекту, виготовлення фундаменту, будівництво і оздоблення будинку, прокладання усіх мереж, опорядження прилеглої території і реєстрацію готового будинку в БТІ.

Зараз ви читаєте новину «Восени зробити фундамент, а взимку звести стіни ». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути