четвер, 09 листопада 2006 18:05

Кредит і купівлю квартири оформлює агенція нерухомості

Автор: фото: Андрій ШМАТОВ
  Десять тисяч доларів коштує квадратний метр в житловому будинку ”Капітолій” на столичній вулиці Хрещатик, 27б. Майже всі апартаменти продано, повідомили в компанії ”ХХІ століття”. Зараз це найдорожча новобудова в Україні
Десять тисяч доларів коштує квадратний метр в житловому будинку ”Капітолій” на столичній вулиці Хрещатик, 27б. Майже всі апартаменти продано, повідомили в компанії ”ХХІ століття”. Зараз це найдорожча новобудова в Україні

Столичний бізнесмен Анатолій Драченко, 42 роки, півроку тому купив одна за одною дві чотирикімнатні квартири на вулиці Богдана Хмельницького та Осокорках. Вніс по 15% від їхньої вартості, а на решту брав кредит. Знайти підходящі апартаменти і оформити угоду з банком підрядилося агентство "Наша Оболонь", пообіцявши нижчі відсотки за кредитом.

— Ми працюємо за схемою "партнер-банк", — пояснює гендиректор агентства Сергій Маврін, 41 рік. — Наш клієнт розказує, яке житло шукає, скільки може заплатити. А ми самі збираємо необхідні для отримання іпотечного кредиту папери і доводимо угоду до успішного завершення.

Коли банк дає згоду, в агентство запрошують власника квартири і покупця, представників банку, страхової компанії та нотаріуса. Підписують угоду про купівлю-продаж житла. Одночасно укладають договори купівлі-продажу, застави, про надання кредиту і титульне страхування житла. Із підписаними паперами їдуть у банк і там передають гроші продавцю. Оформлення через схему "єдине вікно" прискорює справу.

— Банки розглядають наші подання на кредит дуже швидко, — розповідає 40-річна Ірина Прокоф"єва, керівник відділу продажу столичного агентства нерухомості "Ваш дім". Воно теж оформляє купівлю житла і кредити за схемою "єдиного вікна". — Бо завтра ми приведемо їм нових позичальників. Якщо треба, обходимо з клієнтом різні інстанції. Пересічна родина купує нове житло вперше в житті, а збирати доводиться безліч довідок.

Папірець із "Київенерго" іноді два тижні чекають. Під різними приводами людині кажуть прийти іншим разом. Із ріелтором такі виверти не проходять.

Кредит надають на 0,5–0,75% річних дешевше

Недавно працювали з клієнтом — власником приватного бізнесу, каже Ірина Прокоф"єва. Чоловік при грошах, працює переважно за кордоном. Збирати папери для отримання кредиту на квартиру починав сам — і врешті заплутався. Банк затребував докази, що він — справжній власник фірми. Обійшов кілька банків і в кожному вимагали нових довідок. У "Вашому домі" йому допомогли правильно показати власні активи для забезпечення кредиту. Кредитну угоду оформили за три дні.

— Ми наполягаємо, — продовжує Ірина Прокоф"єва, — щоб банк-партнер надавав письмову гарантію, що виділить кредит до того, як клієнт дасть завдаток за квартиру. Це вбереже від сплати неустойки, якщо кредит не дадуть. Річ у тому, що багато банків не розглядають документи заявника "з вулиці" без паперів на квартиру. А їх можна отримати лише сплативши завдаток. Ще й оцінювачу треба 500 гривень заплатити. За два дні банк може вишукати підставу для відмови. Гарантія убезпечує клієнта від таких дій.

Кредит, оформлений через агентства-партнери, банки надають на 0,5–0,75% річних дешевше. Міжнародний іпотечний банк дає знижку 0,5% на одноразову комісію (зазвичай вона становить 1%. — "ГПУ"). Співпраця банків та ріелторів за принципом "єдиного вікна" поширена в Європі, каже керівник відділу кредитного партнерства "ОТП Банку" (його попередня назва "Райффайзенбанк Україна". — "ГПУ") Роман Буніч, 25 років. Ріелтор перевіряє платоспроможність клієнта, що за звичайною схемою мають робити банківські працівники. Так банк заощаджує на витратах і отримує нового клієнта, тому й дає знижки на кредит. Зате ріелтерів-партнерів банки підшуковують з огляду на досвід, репутацію та якість підготовки персоналу. Рішення про надання кредиту за поданням агентства-партнера приймають за два-три дні.

Нижчі відсотки часто надають з умовою — не прописувати неповнолітніх дітей у придбаній квартирі. Тому багато хто віддає перевагу банкам, які дозволяють прописку попри вищі відсотки. У родин із невисокими офіційними прибутками ріелтори спершу з"ясовують, як вони повертатимуть кредит. Наприклад, масажист має добрі заробітки на стороні при офіційно низькій зарплаті. Завдяки агентству знайти банк-позичальник такому клієнтові буде легше.

Киянинові Анатолію Драченку купувати за новою схемою сподобалося. На пошук підходящої квартири і оформлення кредиту пішло менш як два тижні.

— У мене понад десять квартир, — зізнається пан Анатолій. — Заробляю, здаючи їх в оренду. Раніше сам ходив по банках. Два тижні витрачав лише на збирання паперів.

Кредит обійшовся дешевше, а житло в центрі столиці з літа подорожчало на третину, тому бізнесмен у подвійному виграші.

За схемою партнер-банк працюють агентства: "Альянс-брок", "Ваш дім", "Верітас проперті менеджмент", "Кияни", "Наша Оболонь", "Респект".

Зараз ви читаєте новину «Кредит і купівлю квартири оформлює агенція нерухомості». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути