Подорожі автомобілем Європою можуть бути крутим досвідом, якщо ви правильно підготуєтеся до цього. Одним із важливих аспектів є наявність Зеленої карти. Цей документ обов'язковий для перетину кордону, оскільки він підтверджує, що ваше автострахування дійсне і ви застраховані навіть за кордоном. Розглянемо, що саме потрібно знати для поїздки у Європу на авто з наявністю Зеленої карти.
Про те, як працює Зелена карта
Зелена карта — це документ, який підтверджує наявність страховки за кордоном. Вона дійсна в 48 країнах, в тому числі й у Європі, якщо ви їдете на автомобілі з українськими номерами. Зелена карта містить інформацію про власника автомобіля та його страхування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українці у разі ДТП можуть скласти протокол без виклику поліції: роз'яснення
Зелену карту можна порівняти з ОСЦПВ. Страхова компанія страхує водія від фінансових компенсацій постраждалій стороні, якщо він буде винуватцем аварії. Але треба відмітити, що процедура виплати компенсації, її ліміти будуть визначатися країною, де трапилось ДТП.
Як отримати Зелену карту
Страховку для виїзду за кордон можна купити за допомогою страхового агрегатора онлайн. Усього за кілька хвилин сервіс підбере найкращі варіанти від різних страхових компаній України. Звичайно, можна звернутися напряму до страхової компанії, але навіщо витрачати час та гроші на дорогу та пошук найкращої страхової пропозиції.
Які країни вимагають Зелену карту
Зелена карта працює у 48 країнах світу. Українці найчастіше оформлюють її для виїзду у Польщу, Чехію, Іспанію, Італію, Португалію та Німеччину. Крім того, вона також необхідна в деяких країнах, які не є членами Європейського Союзу, наприклад, в Марокко та Тунісі. Тому якщо ви їдете автівкою з українськими номерами, то в першу чергу, щоб перетнути кордон знадобиться страхування.
Як довго дійсна Зелена карта
Страховка дійсна протягом певного періоду, який визначається умовами страхування. Зазвичай вона діє протягом одного року, але, наприклад на Polis.ua ви можете обрати необхідний термін. Будь то місяць, три місяці або рік.
Що робити, якщо Зелена карта закінчується під час подорожі
Якщо Зелена карта закінчується під час подорожі, вам потрібно звернутися до своєї страхової компанії та продовжити дію страхування. Вам можуть оформити нову Зелену карту, яка буде дійсна на залишок періоду дії вашого автострахування. Якщо ви не продовжите страхування або не отримаєте нову Зелену карту, ви можете отримати штраф.
У МВС нагадали, які документи необхідно мати водію для перетину українського кордону. Зокрема, під час перетину державного кордону на автомобілі з собою потрібно мати водійське посвідчення міжнародного зразка, техпаспорт, розпізнавальний знак України на авто (UA), державний номерний знак на авто та дійсний договір міжнародного страхування "Зелена картка".
Коментарі