![Особливості сезонного обслуговування свердловин на воду: підготовка до зими та профілактика навесні](https://static.gazeta.ua/img2/cache/preview/1208/1208338_w_300.jpg?v=0)
Досить часто саме індивідуальна свердловина на заміській ділянці власника залишається єдиним можливим джерелом водопостачання для приватних будинків та домашнього господарства. Щоб така установка могла справно пропрацювати протягом років, зберігаючи при цьому початкову якість води, важливо своєчасно проводити її обслуговування, зокрема у перехідні сезони. Найбільше це стосується підготовки до морозної зими, коли утеплення установки дозволить запобігти замерзанню рідини всередині та пошкодженню системи водопостачання, а також її профілактичну підготовку до весняного періоду.
Щоб власна свердловина на воду прослужила якомога довше за різних погодних умов та могла забезпечувати якісною чистою водою, варто дотримуватися чітких рекомендацій майстрів, які безпосередньо надають послуги буріння свердловин Київ та Київська область, забезпечуючи гарантію на результат.
Особливості підготовки свердловини на воду до зимового періоду
Перед початком зимових заморозків вкрай важливо забезпечити додатковий захист установки від можливого замерзання рідини всередині системи. Для цього досвідчені майстри рекомендують проводити додаткове утеплення, наприклад:
• встановивши теплоізоляцію навколо обсадної труби з мінеральної вати, пінопласту або ж спеціальної піни з теплоізоляційними властивостями;
• додатково облаштувавши утеплення для кесона з утепленням кришки та ретельної перевірки герметичності внутрішнього простору;
• обернувши труби та шланги, по яким рідина постачається на поверхню, шаром спеціального ізоляційного матеріалу та встановивши систему нагрівальних кабелів, які автоматично вмикатимуться і прогріватимуть систему при зниженні температури до певного мінімуму (заданого в налаштуваннях терморегулятора);
• перевіривши, щоб занурювальний насос знаходився всередині свердловини на достатній глибині, куди не дістає промерзання ґрунтів і температура тримається вище нуля;
• при використанні поверхневого насосного обладнання необхідно демонтувати обладнання та залишити в опалювальному приміщенні, де температура повітря не опускається нижче нуля.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як легко визначити жорсткість води: шість очевидних ознак
Окрім цього, важливо провести ретельний огляд та очищення свердловинних фільтрів, замінивши пошкоджені або ж зношені елементи новими. Якщо на зимовий періодсвердловина використовуватися не буде, необхідно спустити всю воду з системи, зливши її не лише з труб, а й з фільтрів, накопичувальних резервуарів та іншого обладнання. Це дозволить запобігти замерзанню та розриву труб і недопустити поломку насосних пристроїв.
Рекомендації щодо профілактичної підготовки свердловини на воду навесні
Перед весняним запуском свердловини, особливо після тривалої зимової перерви, дуже важливо своєчасно перевірити її справність та готовність до роботи. Для цього необхідно провести ретельний огляд свердловинного обладнання, наприклад, насос повинен бути цілісним і без будь-яких пошкоджень, працювати справно, без появи сторонніх звуків. Фільтри також обов'язково перевіряються та за необхідності очищуються чи замінюються новими.
Майстри, які безпосередньо надають послугибуріння, також часто наполягають на додатковому промиванні системи, щоб видалити накопичені за зиму забруднення та сторонні домішки. Для цього потрібно спочатку промити трубопровід, по якому вода з підземного джерела постачається до будинку чи іншої господарської споруди, потім прочистити водою насос, а також змити з поверхні фільтрів накопичений мул та пісок.
Не менш важливим етапом в підготовці свердловини до запуску навесні вважається перевірка рівня води в джерелі. Якщо він знизився, варто звернутися за допомогою до спеціалістів. А також проведення лабораторного дослідження складу рідини, аби підтвердити її придатність для подальшого споживання. Завершальним етапом профілактичного огляду вважається перевірка труб та елементів в місцях їх з'єднання між собою. Усі пошкоджені деталі потребують своєчасної заміни на нові та справні елементи.
Коментарі