Матеріал для котячого туалету є предметом першої потреби для гігієни улюбленця. Враховуючи вподобання тварини, умови проживання та бюджет, ви зможете вибрати ідеальний варіант для пухнастика.
Види наповнювачів для котів
Особливості різних матеріалів:
-
Глиняні або бентонітові добре поглинають вологу та запахи. Такі наповнювачі для котів формуються в грудочки, коли намокають, їх легко прибрати. Але цей матеріал може створювати пил і не підходять для зливання в унітаз.
-
Деревні гранули виготовлені з пресованої тирси. Розсипаються після вбирання вологи, екологічні та безпечні для тварин. Підходять для дорослих і не дуже чутливих кішок, оскільки тирса може колоти лапки та чіплятися за них.
-
Силікагелеві наповнювачі виготовлені з кристалів, які добре вбирають рідину. Поглинають велику кількість вологи та запахів та потребують заміни раз у 2-4 тижні.
<
- p>Кукурудзяні наповнювачі легкі та безпечні. Підходять для змивання в унітаз, але можуть гірше контролювати запахи.
-
Мінеральні наповнювачі добре поглинають вологу, але здатні створювати пил.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 12 крутих гаджетів для домашніх улюбленців, які полегшать життя
Вибирайте матеріал для лотка згідно з віком, рівнем активності й індивідуальними потребами кота.
Що враховувати під час вибору наповнювача
Важливі нюанси:
-
Коти можуть бути вибагливими щодо текстури та запаху. Якщо ваш улюбленець вже звик до певного наповнювача, краще й надалі використовувати його. Якщо ви змінюєте тип матеріалу, робіть це поступово.
-
Якщо для вас важливе високе поглинання запахів, вибирайте силікагелеві або бентонітові варіанти. Деревні та кукурудзяні менш ефективні проти ароматів, але вони підійдуть котам із підвищеною чутливістю.
-
Якщо ви хочете змивати екскременти в унітаз, вибирайте деревний або кукурудзяний. Глиняні та силікагелеві для цього не підходять.
-
Для котів з алергією або чутливістю купуйте низькопилові види. Це силікагелеві або кукурудзяні.
Бентонітові та деревні наповнювачі дешевші. Силікагелеві дорожчі, але їх потрібно міняти рідше.
Рекомендації щодо використання
Завжди насипайте достатній шар (5-7 см), щоб коту було комфортно закопувати екскременти. Регулярно прибирайте грудочки та змінюйте наповнювач повністю згідно з інструкцією на пакуванні від виробника. Якщо кіт вибагливий або ви хочете спробувати новий матеріал, можна придбати декілька невеликих пачок різних видів. Будьте обережні, якщо вибираєте наповнювач з ароматизатором, запах може злякати або відштовхнути тварину. Стежте за поведінкою кота та враховуйте його вподобання, і вам вдасться купити оптимальний варіант.
Замінити наповнювач для котячого лотка в домашніх умовах можна власноруч.
Gazeta.ua розповіла, що покласти у котячий лоток, щоб не було неприємних запахів.
Коментарі