У Черкаському центрі служби крові Biopharma Plasma проходять корпоративні донорські дні компанії МХП. Працівники підприємств в Черкаській області приїжджають на волонтерську акцію "День донора МХП".
"Волонтерство є невід'ємною частиною нашої компанії. "День Донора МХП" започаткували влітку минулого року. До кожної акції долучаємося не тільки ми, а й місцеві жителі. Мета спрямована на поповнення банку крові.
Минулої акції у нас в компанії було близько 500 донорів із 600 охочих. Через стан здоров'я не всіх допускають до здачі крові. В цьому році це перша акція, вона триватиме до 19 березня. Лише на Черкащині уже зареєструвалося понад 200 наших працівників, які бажають стати донорами. Ми плануємо провести ще одну акцію влітку.
Це добровільна ініціатива кожного. Ми просто розповідаємо, що це корисно для донора, бо донація оновлює кров людини. І найважливіше, що ти можеш допомогти комусь іншому, – розповіла Світлана Мигаль, менеджерка корпоративної соціальної відповідальності МХП і координаторка проєкту "День донора МХП".
За словами іншої працівниці – МХП, вперше здавати кров страшно. Та попри це її переповнюють емоції.
"Я вперше беру участь в акції. Коли дізналася про таку можливість, відразу записалася. Трохи страшно, бо роблю вперше. Це було моє щире бажання здати кров. Я тільки рада, бо можу допомогти людям. Навіть якщо не буде такої акції, я ще раз піду здавати кров", – поділилась враженнями Світлана Огризько, працівник "Миронівської птахофабрики" групи МХП.
Донорство, крім поповнення запасів у банках крові, допомагає вчасно врятувати життя.
"Я вважаю, що здача крові – це акт проявлення милосердя. У нас є багато людей, які потребують крові. Є часті випадки, коли життя залежить від термінового переливання. Акція "День донора МХП" – це благородний вчинок. Я сама здаю кров і 90% працівників центру - донори, – пояснила Ольга Богатирьова, медичний директор Biopharma Plasma Черкаси.
Здача крові чи плазми розпочинається з реєстрації людини. Вона повинна мати з собою паспорт та ідентифікаційний код.
"Після реєстрації наш співробітник проводить з донором бесіду. Він запитує про стан людини та бажання здати кров, бо це важливо. Потім проводиться аналіз крові. Результати вносяться в комп'ютерну програму. Кожному донору присвоюється індивідуальний код: донора і донації. Код донора присвоюється раз на все життя, а код донації може змінюватися. Вся інформація про людей у нас комп'ютеризована. Вона повністю закрита. Доступ до неї мають лише певні співробітники", – розповіла Богатирьова.
Після першого етапу донор йде до терапевта. Той детальніше ознайомлюється зі станом людини.
"Терапевт переглядає аналізи, запитує про дієту, зважає на загальний стан. Записує дані про зріст та вагу людини і потім визначає, яку дозу може здати донор. Якщо здають плазму перший раз, то мінімальна доза для всіх 650 мл. Після цього донор йде на сам процес здачі. Йому підключають систему одноразового використання. Далі медсестра набирає 3 пробірки зразка крові і відправляє в лабораторію. Донор продовжує свою донацію. Після донації він може попити чаю з печивом або просто посидіти відпочити у відведеній для цього кімнаті", –зазначила директорка.
Також у лабораторії Biopharma Plasma Черкаси є обладнання для проведення автоматизованого аналізу зразків крові.
"Це модульна система Cobas 6800. Обладнання виготовлене в Швейцарії. Всі реагенти закуповуємо у Німеччині. Це перша модель, яка з'явилася в Україні. Пристрій допомагає прискорити час проходження аналізу. Протягом дня ми можемо зробити до 3 тис. аналізів. Результати крові після подачі пробірки в апарат можна отримати через 18 хвилин. Інші аналізи з'являються з інтервалом 30 с. Для того щоб працювати з цим обладнанням, ми проходили навчання, потім здавали екзамени і отримували дозвіл на використання апарату", – резюмувала Богатирьова.
Коментарі