Домен сайту – це його унікальна адреса в мережі, виражена назвою з літер і цифр. Зазвичай домен орендують, щоб розмістити сайт чи налаштувати поштову розсилку. Перед орендою треба перевірити домен та переконатись, що він не зайнятий.
Що таке домен
У кожного сайта є своя унікальна IP-адреса, яка складається з розділених крапками цифр. До цієї адреси звертається браузер, щоб показати користувачеві потрібні сторінки, які зберігаються на сервері. Коли інтернет тільки з'явився, саме такими цифрами всі і оперували. Але оскільки запам'ятовувати цифри незручно, дуже швидко прийшли до запису домену у вигляді сполучень букв і зрідка – цифр: вони запам'ятовуються легше, особливо якщо мають якийсь сенс. Тепер у сайту є і IP-адреса, і доменне ім'я. Важко уявити, щоб перше хтось вказав на візитівці.
Структура домену
У домені зазвичай є два-три слова, рідше – чотири-п'ять, розділених точками:
• унікальне ім'я сайту, йде першим;
• доменна зона другого, третього і більше рівнів.
Унікальне ім'я зазвичай обирають так, щоб воно легко запам'ятовувалось і відображало приблизно тематику сайту. Не варто без необхідності використовувати в ньому цифри, і зовсім не треба – інші значки.
Доменні зони
Доменна зона виконує ту ж функцію, що й вулиця чи місто в адресі, тоді як унікальне ім'я можна порівняти з номером будинку. Доменом верхнього рівня вважається те, що вказано праворуч від останньої точки. Решта – домени другого, третього і далі рівней. Для просування сайту краще, якщо домен буде першого рівня чи хоча б другого. Що складніша адреса, то гірше її будуть запам'ятовувати. Наприклад, для любительського сайту blog.biblioteka.kharkov.ua – нормальна адреса. Але не варто так складно розміщувати магазин чи візитівку.
Доменні зони бувають кількох видів:
• старі звичні зони .com, .org, .info, які вважались тематичними, однак зараз, наприклад, в комерційній зоні .com розміщують не тільки бізнес-сайти;
• нові доменні зони, в тому числі кириличні, також в основному тематичні. Серед нових зон можна знайти присвячені конкретним видам діяльності, хобі і навіть кольорам – наприклад, існує зона .pink;
• географічними, що вказують на країни і навіть конкретні міста – co.uk, .ua, kiev.ua, .ru і так далі. Ці зони гарно підходять тим, хто орієнтується на конкретну аудиторію – місцевим філіям, магазинам, які працюють в межах міста чи регіону, локальним виробникам.
Доменна зона разом з унікальним іменем має складати просте сполучення, яке легко запам'ятати. Це потрібно, щоб користувач швидко міг знайти сайт напам'ять через мобільний браузер, а не мав десь зберігати лінк.
Для чого потрібен домен
Домен, як уже сказано вище, являє собою унікальну та просту у використанні адресу сайту. З його допомогою сайт легко знайти в мережі, на нього орієнтуються пошукові системи. Крім того, він має значення для відвідувачів сайту: комп'ютер може запам'ятовувати будь-які комбінації цифр і букв, але для людей це не так легко.
Ось чому короткі домени, які легко запам'ятати, у популярних тематиках часто бувають зайняті.
Як перевірити доступність домену для реєстрації
Реєстрація – це по суті оренда домену на певний строк. За рік чи кілька років, залежно від терміну оплати, оренду треба продовжувати.
Для того, щоб знайти вільний домен в бажаних зонах, можна звернутися на сайт провайдера, наприклад, hostiq.ua. Зазвичай перевірка виконується в один клік – вставити бажане ім'я в рядок пошуку на сторінці оформлення доменів і отримати інформацію про те, чи воно зайняте, і в яких ще зонах можна вигідно придбати схожий домен. Ці варіанти теж має сенс розглянути: вони можуть виявитися бюджетнішими і вдалішими, ніж те, що хотілося спочатку.
Коментарі