Українська компанія БК "КБР" і концерн NESTRA побудували у Чорнобильській зоні відчуження перше Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП).
До сховища буде відправлятися відпрацьоване пальне з трьох функціонуючих атомних електростанцій Рівненської, Южно-Української та Хмельницької АЕС. Важливість даного проекту тим, що Україна нарешті зможе відмовитися від зберігання відходів ядерного палива на території Росії. Щорічно на це йшло $200 млн.
Через зжаті строки компанія виконувала роботи у 3 зміни. Щодня не об'єкті перебувало понад 400 чоловік. За цей час були налагоджені такі складні системи як:
• Система радіаційного контролю;
• Система контроль управління ЦСВЯП;
• Системи комутаторного та радіорелейного зв'язку та інші роботи.
Також, на замовлення БК "КБР" був виготовлений Універсальний мобільний тягач на комбінованому ходу. Цей єдиний в Україні тягач буде доставляти паливо з АЕС до ЦСВЯП. Унікальність тягача в тому, що він може пересуватися як по залізничним коліям, так і по звичайним дорогам. Аналоги таким тягачам є тільки у Німеччині та США.
Нагадаємо: будівництво ЦСВЯП тривало 4 роки. 3 роки будівництвом займалася компанія Максима Микитася "УкрБуд" та у кінці 2020 з ними був розірваний контракт через затримки строків будівництва (об'єкт планували закінчити ще у 2019 році - прим.автора). А також Енергоатом подав до суду на "УкрБуд" в зв'язку невиконання умов контракту і не повернення авансу більше ніж на 100 млн грн.
З 2021 року згідно тендерної процедури об'єкт будувала та закінчила компанія БК "КБР". На рахунку компанії вже десятки проектів державного значення. Саме БК "КБР" і закінчила будівництво ЦСВЯП у рекордні поставлені строки.
Основні напрямки діяльності БК "КБР": проектування об'єктів, монолітні роботи, монтаж фасадів та інженерних мереж, реконструкції будь-якої складності, капітальні ремонтні роботи будівництво багатоквартирних будинків. Об'єкти компанії: Державна податкова служба України (ДПС), Інститут Серця МОЗ України, Київський зоопарк, Державне бюро розслідувань, Центр інноваційних медичних технологій НАН України та ін.
"Сертифікат про відповідність завершеного будівництва."
Коментарі